Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
Kielce 2017-orzel opole

Trzecie miejsce rocznika 2005 podczas mikołajkowego turnieju w Kielcach

49 zespołów wzięło udział w XVIII Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Prezydenta Miasta Kielc. Przez trzy dni na trzech obiektach sportowych w Kielcach zespoły rywalizowały w kategoriach dziewcząt i chłopców z klas IV, V i VI z całego kraju. Nasz klub wystawił dwie drużyny, jedna rywalizowała z chłopakami z rocznika 2006, natomiast druga ekipa złożona z dzieci z rocznika 2005 toczyła boje z klasami VI.
Rozgrywki były przede wszystkim fantastycznym przeżyciem dla wszystkich zawodników, możliwością do zdobycia nowego doświadczenia, a także okazją do poznania rówieśników z całej Polski.

Starsza grupa, złożona z zawodników z rocznika 2005 rozpoczęła zmagania w kategorii chłopców z klas VI od piątkowego zwycięstwa z ekipą z Nowego Sącza. Natomiast w  sobotnich spotkaniach najpierw pokonali SP 32 Kielce, natomiast w kolejnym meczu po wyrównanym boju przegrali z Wisłą Sandomierz. Dwa zwycięstwa sprawiły, że zajęliśmy drugie miejsce w grupie i w półfinale trafiliśmy na SP 39 Kielce, najmocniejszą z kieleckich drużyn, którą kilka tygodni temu pokonaliśmy podczas „ORZEŁ OPOLE CUP 2017”. Mecz o finał przyniósł nam ogromne emocje i był wyrównany do samego końca, a w ostatniej sekundzie meczu nasz bramkarz obronił rzut karny, tym samym doprowadzając  do remisu i… konkursu rzutów karnych. Lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 3:2, a nam pozostało starcie o 3. miejsce i ponowny mecz z Wisłą Sandomierz. Tym razem to nasz zespół okazał się lepszy, zajmując finalnie miejsce na najniższym stopniu podium, udowadniając tym samym, że stanowi krajową czołówkę w kategorii rocznika 2005. Warto wspomnieć, że zawodnik naszej drużyny, Maciej Kaszubki został wybrany najlepszym bramkarzem całego turnieju.

Orzeł Opole rocznik 2005: Luksa Jakub, Nowak Lukas, Rawecki Filip, Gałwa Paweł Aksamit Kacper, Letki Dawid, Wach Łukasz, Kaszubski Maciej, Łuczak Krzysztof

Rocznik 2005:
Orzeł Opole  – UKS Dwójka Nowy Sącz   17:9
Orzeł Opole –   SP 32 Kielce   15 : 13
Orzeł Opole  – SPR Wisła Sandomierz   11 : 14

Półfinał:
Orzeł Opole –  SP 39 Kielce  11 : 11, karne: 3:2

Mecz o 3. miejsce:
Orzeł Opole – SPR Wisła Sandomierz    14:11

 Podium chłopców klas VI:

  1. Piotrkowianin Piotrków Trybunalski
  2. SP 39 Kielce
  3. Orzeł opole

Najlepszy zawodnik drużyny: Kacper Aksamit

Najlepszy bramkarz turnieju: Maciej Kaszubski

Młodsza drużyna „Orzełków” stanowiła podczas turnieju liczną 15 – osobową grupę, która ma dopiero zdobywać cenne doświadczenie, ogrywać się na ogólnopolskich turniejach i wykorzystać w praktyce elementy handballowego rzemiosła ćwiczone na treningach. Z meczu na mecz nasze „Orzełki” grały co raz lepiej, a wszyscy zawodnicy, którzy pojechali na turniej, pojawili się na parkiecie. I choć nie udało się wygrać żadnego spotkania (VIII miejsce w kat. rocznik 2006), to plan szkoleniowy został wypełniony, a na efektowne zwycięstwa i triumfy w turniejach przyjdzie jeszcze czas.

Najlepszym zawodnikiem drużyny został wybrany Bartłomiej Rugała.

Orzeł Opole rocznik 2006 – 2007:, Matysiak Niko, Tkacz Wojciech, Fit Michał, Kasperek Antoni, Żyrek Mikołaj, Chwojnicki Bartosz, Poloczek Michał, Demel Kamil, Kołacha Piotr, Mrochen Grzegorz, Rugała Bartłomiej, Dabbachi Jakub, Drozd Łukasz, Pupin Wiktor, Gęsikowski Jakub

 

Komentarze

komentarz