Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej

Ostatnie mecze fazy grupowej ligi OZPR

IMG_1731W sobotę, 5.03.2016 odbędzie się ostatni turniej w ramach rozgrywek Okręgowej Ligi OZPR Chłopców w grupie A. Tym razem gospodarzem zwodów będzie KS Gwardia Opole, a turniej odbędzie się na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 24 w Opolu.

Dla naszych zawodników będzie to ostania szansa na osiągniecie jakiejkolwiek zdobyczy punktowej w obecnym sezonie. Choć nie raz podkreślaliśmy, że nasze Orzełki rywalizują z zespołami złożonymi z zawodników z rocznika starszego, to walczą do końca w każdym meczu i nie zważając na wyniki spotkań zbierają cenne szlify i doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przysżłosezonowych rozgrywkach. Liderem naszej grupy od samego początku rywalizacji jest Olimp Grodków. Ekipa Romana Smolińskiego nie może być jednak pewna pierwszego miejsca w grupie, gdyż po piętach depczą im zawodnicy Orlika Brzeg, którzy do grodkowian tracą tylko dwa punkty.

Na trzeciej lokacie znajduje się Gwardia Opole, która w dotychczasowych starciach zgromadziła 6 punktów. Pozycja Gwardzistów jest niezagrożona i z pewnością nie zmieni się po sobotnich zawodach, gdyż nie mają także szans na wyższe miejsce w grupie. My jednak upatrujemy swojej szansy na pierwsze ligowe punkty właśnie w derbowym starciu z rywalem z Opola. Z Gwardią zagramy w naszym drugim meczu podczas rozgrywek w szkole nr 24. Pierwszym przeciwnikiem będą grodkowianie, natomiast na zakończenie turnieju i całej rywalizacji grupowej stoczymy pojedynek z Orlikiem Brzeg.

W ostatnich tygodniach nasi młodzi zawodnicy nie mogą narzekać na brak rytmu meczowego. Podczas zimowych ferii, szczypiorniści rozegrali godzinny sparing w formule 3 x 20 min. z zespołem OSiR –u Komprachcice, po obozie zimowym uczestniczyliśmy w turnieju ligowym w Grodkowie, natomiast w miniony weekend na hali Gwardii odbył się towarzyski turniej Petrol Energy Cup, gdzie po starciach z rówieśnikami z Komprachcic i Pawonkowa zajęliśmy drugie miejsce. W pierwszy weekend marca rozegramy kolejne mecze, tym razem w ramach ligi OZPR.

Turniej odbędzie się 5.03.2016 o godz. 9.30 w hali sportowej przy PSP 24, ul. Wiktora Gorzołki 4 w Opolu.

Harmonogram turnieju Ligi OZPR – organizator KS Gwardia Opole:

KS Gwardia Opole – SKS Orlik Brzeg

UKS Olimp Grodków – Orzeł Opole

UKS Olimp Grodków – SKS Orlik Brzeg

KS Gwardia Opole – Orzeł Opole

SKS Orlik Brzeg – Orzeł Opole

KS Gwardia Opole – UKS Olimp Grodków

Tabela Grupy A:

  1. UKS Olimp Grodków  16
  2. SKS Orlik Brzeg  14
  3. KS Gwardia Opole  6
  4. Orzeł Opole  0

Komentarze

komentarz