Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
Liga OZPR Chłopców

Pozytywny akcent na zakończenie fazy grupowej

W sobotę, 5 marca zagraliśmy ostatni turniej w ramach rozgrywek grupy „A” w Okręgowej Lidze OZPR. Organizatorem zawodów była KS Gwardia Opole, a mecze odbywały się w hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 24 w Opolu.

W pierwszym spotkaniu z liderem grupy i niekwestionowanym faworytem do wygrania rozgrywek ligowych na szczeblu wojewódzkim, zagraliśmy bardzo dobre zawody. Był to zdecydowanie najlepszy mecz naszych zawodników w tegorocznych zmaganiach ligowych. Do przerwy remisowaliśmy z Olimpem Grodków 4:4. Po pierwszej części gry nadal prowadziliśmy bardzo wyrównaną batalię. Rywale potrafili jednak w kluczowym momencie odskoczyć na trzy bramki, a jeden gol rzucony przez nasz zespół w drugiej połowie to zdecydowanie za mało, żeby myśleć o zwycięstwie nad tak mocną ekipą. Olimp pokonał naszą drużynę 8:5.

Do drugiego meczu przystępowaliśmy pełni nadziei i optymizmu, który pojawił się po świetnym premierowym spotkaniu z Grodkowem. W spotkaniu z Gwardią chcieliśmy również przełamać niemoc i w końcu zainkasować pierwsze zwycięstwo z lokalnym rywalem. Gospodarze jednak od samego początku pokazali, że nie będzie to łatwe zadanie, a gra zespołu opierała się na dwóch zawodnikach, którzy seryjnie zdobywają dla Gwardzistów gole. Jakub Jancy i Konrad Juszczak zdobyli razem w obecnych rozgrywkach ligi OZPR grupy „A” aż 107 bramek, obaj również pewnie przewodzą w klasyfikacji strzelców naszej grupy. Gwardia Opole pokonała Orła Opole 15:9, a nasza drużyna zagrała dużo gorzej niż niż w pierwszym spotkaniu.

Na zakończenie turnieju i całych rozgrywek grupowych zagraliśmy z zespołem z Brzegu, który do Opola przybył w nieco okrojonym składzie. Naszym przeciwnikom nie przeszkodziło to jednak w skutecznej grze w ataku i postawieniu szczelnej obrony. Orlik mimo braków kadrowych nie pozwolił naszym zawodnikom na zbyt wiele i pewnie wygrał 16:9.

Obecne rozgrywki dostarczyły naszym zawodnikom niezwykle cennego bagażu doświadczeń i udzieliły srogiej lekcji szczypiorniaka. Orzeł Opole jest drużyną , która dysponuje najmłodszym składem spośród wszystkich zespołów biorących udział w Okręgowej Lidze OZPR Chłopców. Z pewnością wszystkie rozegrane mecze ze starszymi kolegami zaprocentują w przyszłym sezonie ligowym, kiedy to już będziemy mogli się bić jak równy z równym z ekipami z naszego regionu.

Teraz czeka nas jeszcze turniej finałowy, w którym spotkają się po dwa ostatnie zespoły zarówno z grupy A, jak i B. Ze względu na wycofanie się z rywalizacji w trakcie sezonu Baszty Kluczborku, z drugiej grupy będzie to tylko Siódemka Ozimek, natomiast z naszej – KS Gwardia Opole i Orzeł Opole. Te trzy zespoły powalczą o końcowy układ w dolnej części tabeli naszego województwa. Natomiast do finału zawodów szczebla wojewódzkiego awansowali kolejno: UKS Olimp Grodków, SKS Orlik Brzeg, LKS OSiR Komprachcice oraz ASPR Zawadzkie.

Wyniki:

KS Gwardia Opole – SKS Orlik Brzeg  10:14 (6:7)

UKS Olimp Grodków – Orzeł Opole  8:5 (4:4)

UKS Olimp Grodków – SKS Orlik Brzeg  13:4 (8:2)

KS Gwardia Opole – Orzeł Opole  15:9 (8:6)

SKS Orlik Brzeg – Orzeł Opole  16:9 (11:6)

KS Gwardia Opole – UKS Olimp Grodków  6:10 (4:7)

 

Tabela Gr. A:

  1. UKS Olimp Grodków   22
  2. SKS Orlik Brzeg 18
  3. KS Gwardia Opole 8
  4. Orzeł Opole 0

Komentarze

komentarz