Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej

Wyróżnienia i nagrody indywidualne podczas MHL 2019

Niemal dwa tygodnie temu, w hali sportowej przy Kowalskiej 2 w Opolu, byliśmy świadkami wielkie sportowego święta. Ponad stu dwudziestu młodych adeptów szczypiorniaka wzięło udział w największych rozgrywkach piłki ręcznej w naszym regionie – Mini Handball Liga. Po ostatnim meczu finałowym wszystko było jasne, poznaliśmy końcową klasyfikację turnieju oraz medalistów tegorocznej edycji. W wielkiej „czwórce” znalazły się dwie ekipy z miasta Opola oraz dwie drużyny spoza stolicy województwa opolskiego.

W rozgrywkach triumfowała  szkoła nr 1 z Opola, która po fantastycznym meczu finałowym pokonała rewelację rozgrywek, PSP z Dąbrowy. Na najniższym stopniu podium, stanęła Szkoła Podstawowa z Grodkowa. Czwarte miejsce, tak mało lubiane przez sportowców, zajęli drugi raz z rzędu podopieczni trenera Czesława Sajko z SP nr 21.

Po zakończeniu rywalizacji sportowej, nastąpiła uroczysta ceremonia zakończenia rozgrywek, podczas której organizatorzy nagrodzili wszystkich uczestników, wręczyli pamiątkowe medale, puchary oraz upominki. Dodatkowym smaczkiem ceremonii były nagrody specjalne dla najlepszych zawodników V edycji Mini Handball Ligi. Na początku nominowanych zostało 7 zawodników, którzy przez pryzmat wszystkich czterech turniejów wyróżnili się z ponad setki uczniów.  W turniejowej „siódemce” znaleźli się przedstawiciel tegorocznych mistrzów MHL – Jakub Gęsikowski oraz reprezentant wicemistrzów – Patryk Półtorak. Wśród nominowanych byli także zdecydowani liderzy drużyn, które zajęły dalsze miejsca w turnieju, a wśród nich: Paweł Kindler z PSP nr 24 Opole, Kamil Kurzeja z Kolonowskiego oraz Wojtek Cichoń z PSP nr 26 Opole.

Grupę wyróżnionych dopełnili Antoni Garncarz, reprezentant brązowych medalistów MHL 2019 oraz Hubert Noga, zawodnik czwartej drużyny rozgrywek – PSP nr 21.

Na deser wzorem wielkich, drużynowych imprez sportowych, pozostawiono wręczenie statuetek  za najlepszego bramkarza, strzelca i zawodnika turnieju. Najlepszym golkiperem został Stanisław Grębowiec z PSP nr 3 Olimp Grodków, a nagrodę za najlepszego strzelca rozgrywek zgarnął Maciej Garbowski z PSP nr 21, który zakończył zmagania z liczbą 81 goli na koncie, co jest także nowym rekordem rozgrywek. Najbardziej wartościowym zawodnikiem Mini Handball Ligi 2019 został zawodnik złotych medalistów, Jakub Broda.

Organizatorzy wyróżnili także Marię Wolny z PSP nr 26 za postawę Fair – Play podczas zawodów,  po raz kolejny przyznano także nagrodę za sportową postawę,  która powędrowała do zawodnika PSP z Dąbrowy, Przemysława Seredyki.