Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
MHL 2019

Obronili tytuł! PSP nr 1 OPOLE ponownie najlepsza podczas MINI HANDBALL LIGA!

8 szkół podstawowych z województwa opolskiego, ponad 120 uczestników, 4 turnieje i ponad 30  rozegranych spotkań – tak w matematycznym skrócie wyglądała V edycja Mini Handball Ligi.

Największe rozgrywki piłki ręcznej dla dzieci w naszym regionie ponownie zdominowała szkoła podstawowa nr 1 z Opola. Podopieczni Bogumiła Barana nie przegrali żadnego spotkania, notując 7 zwycięstw i jeden remis. Mecz finałowy był godnym zwieńczeniem V edycji rozgrywek. W spotkaniu o złoto spotkały się bezapelacyjnie dwa najlepsze zespoły turnieju, które nie zaznały porażki, a w samym finale PSP z Dąbrowy długo utrzymywała kontakt z przeciwnikiem, w końcówce jednak to „jedynka” przejęła inicjatywę, której już nie oddała do końcowego gwizdka, wygrywając 15:12, broniąc tym samym trofeum wywalczone rok temu.

Szkoła Podstawowa nr 1 z Opola brała udział we wszystkich dotychczasowych edycjach. To, że początki nie były łatwe przekonywał sam trener złotych medalistów, Bogumił Baran. W pierwszej odsłonie zajęli ostatnie 8. miejsce, w kolejnej edycji zdobyli 5. lokatę, natomiast podczas trzeciej edycji uplasowali się tuż za podium na 4. miejscu. Ostatnie dwie turnieje przyniosły jednak złote medale.

Systematyczna praca na zajęciach w szkole oraz pozalekcyjnych treningach przynosi znakomite efekty oraz sportowy progres. „Jedynka” zapisała się także w historii MHL, ponieważ jako pierwsza drużyna z Opola nie tylko wygrała rozgrywki Mini Handball Ligi, ale także obroniła zdobyty tytuł.
W czołówce utrzymuje się także obecny brązowy medalista  i ubiegły wicemistrz, PSP nr 3 Olimp Grodków, który  skompletował medale z każdego kruszcu, Podopieczni Romana Smolińskiego nie schodzą z podium, zdobywając dotychczas medale podczas każdej edycji w której wystartowali.
Wielkie brawa należą się także tegorocznym wicemistrzom. Szkoła z Dąbrowy, która w zeszłym roku była 9 na koniec rozgrywek, wygrywała w tym roku mecz za meczem, prezentując ciekawy dla oka handball, a w finale stworzyła wspaniałe widowisko z PSP nr 1 Opole. Pomijając jednak wynik, to cieszy ogromny progres podopiecznych trenera Andrzeja Dolipskiego, którzy ciężką pracą osiągnęli ogromny sukces.

Zanim jednak doszło do finałowych rozstrzygnięć oglądaliśmy pełne emocji mecze półfinałowe.
W pierwszym starciu na boisku „A”, po emocjonującym pojedynku, PSP nr 3 Olimp Grodków uległ szkole z Dąbrowy, 14:18, natomiast po przeciwnej stronie parkietu szkoła nr 1 z Opola  pokonała PSP nr 21, 19:15, tym samym wiedzieliśmy, że o medale, tak jak w poprzednich latach będą grały pary stworzone z jednego zespołu z Opola oraz ekipy spoza miasta.

W pozostałych spotkaniach, w derbowym spotkaniu drużyn z powiatu strzeleckiego Szkoła z Kolonowskiego  wygrała w meczu o 7. miejsce z PSP Zawadzkie. Natomiast w starciu o 5. lokatę, PSP nr 24 pokonała PSP nr 26 Opole.

Po zakończeniu meczu finałowego odbyła się uroczysta ceremonia dekoracji wszystkich uczestników, a organizatorzy wręczyli także nagrody specjalne dla wyróżniających się graczy. Wyselekcjonowana grupa 28 zawodników została zaproszona na letni obóz sportowy, całkowicie sfinansowany przez organizatora rozgrywek.
Trenerzy Akademii Orzeł Opole, Bogumił Baran oraz Łukasz Gradowski  wręczyli zawodnikom z Opola oraz ościennych miejscowości nominacje do szkółki piłki ręcznej Orzeł Opole. Pierwszy trening naborowy odbędzie się w sobotę 7 września o godz. 9:00 w hali sportowej przy ulicy Kowalskiej 2.

Komplet wyników turnieju finałowego MHL 2019, 15.06.2019:

Mecze o miejsca 5 – 8:

PSP 26 OPOLE– PSP Zawadzkie   17:10

PSP 24 OPOLE – PSP nr 1 Kolonowskie   16:10

Półfinały:

PSP 1 OPOLE PSP 21 OPOLE    19:15

PSP nr 3 OLIMP GRODKÓW – PSP w Dąbrowie  14:18

Mecz o 5. miejsce:   PSP 26 Opole – PSP 24 Opole  8:15

Mecz o 7. Miejsce:  PSP nr 1 Kolonowskie – PSP Zawadzkie   14:9

Mecz o 3. miejsce:    PSP nr 3 OLIMP GRODKÓW – PSP 21 OPOLE  17:6

Finał:     PSP 1 OPOLE – PSP w Dąbrowie  15:12

Klasyfikacja końcowa:

  1. PSP nr 1 Opole
  2. PSP w Dąbrowie
  3. PSP nr 3 Olimp Grodków
  4. PSP 21 Opole
  5. PSP 24 Opole
  6. PSP 26 Opole
  7. PSP nr 1 Kolonowskie
  8. PSP Zawadzkie

Komentarze

komentarz