Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
MINI HANDBALL LIGA

Przed nami Wielki Finał V edycji MINI HANDBALL LIGA

W najbliższą sobotę, 15 czerwca o godzinie 9:00 w Kompleksie Rekreacyjno – Sportowym KOWALSKA 2, rozpocznie się finał tegorocznej edycji Mini Handball Liga – największych rozgrywek piłki ręcznej dla dzieci z województwa opolskiego z udziałem 8 zespołów szkolnych.

Poziom rywalizacji w obecnym sezonie jest niezwykle wyrównany, a niespodzianek i zaskakujących wyników jak dotąd nie brakuje. Do tej pory zostały rozegrane trzy turnieje w ramach fazy grupowej, a punktem kulminacyjnym V edycji będzie sobotni  finał, podczas którego drużyny zagrają o konkretne miejsca, zgodnie z pozycjami, które zajęły  w poszczególnych grupach.

Turniej rozpocznie się meczami o miejsca 5-8. Zespoły które zajęły trzecie miejsce w swoich grupach zagrają „na krzyż” z drużynami z 4. pozycji sąsiedniej grupy. Zwycięzcy par zagrają o 5. miejsce w turnieju, natomiast przegrani o 7. lokatę. Następnie rywalizacja wkroczy w decydującą fazę i na obu boiskach będziemy oglądali starcia półfinałowe, w których spotkają się po dwa czołowe zespoły z grupy „A” oraz „B”. W pierwszym pojedynku zagają lider, PSP nr 1 OPOLE oraz drugi zespół z grupy „B” – PSP nr 21. Natomiast po przeciwnej stronie boiska bój o finał stoczą zespoły z Grodkowa oraz Dąbrowy. Po tych spotkaniach poznamy ekipy, które na zakończenie sobotnich zawodów zagrają w wielkim finale oraz drużyny, które powalczą o brązowe medale MHL 2019.

Po zakończeniu rozgrywek przeprowadzona zostanie ceremonia dekoracji uczestników, podczas której organizatorzy wybiorą najlepszą „siódemkę” zawodów oraz przyznają nominacje dla wyróżniających się graczy na letni obóz sportowy, który będzie dla wielu początkiem wspaniałej przygody z piłką ręczną i szansą na kontynuowanie swojej kariery w młodzieżowym klubie piłki ręcznej Orzeł Opole.
Warto wspomnieć, że tegorocznej edycji patronuje Marszałek Województwa Opolskiego, Andrzej Buła, a całą imprezę współfinansuje Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.

Harmonogram turnieju finałowego

9:00  Otwarcie turnieju

Mecze o miejsca 5 – 8

9:15 (C) PSP 26 OPOLE  – PSP Zawadzkie

9:15 (D) PSP 24 OPOLE  – PSP nr 1 Kolonowskie

Półfinały:

9:45  PSP 1 OPOLE – PSP 21 OPOLE

9:45   PSP nr 3 OLIMP GRODKÓW  – PSP w Dąbrowie

10:15   Mecz o 5. miejsce

Zwycięzca pary C – Zwycięzca pary D

10:15  Mecz o 7. miejsce

Przegrany pary C – Przegrany pary D

10:45  Mecz o 3. miejsce

11:15  Finał

11:45  Ceremonia zakończenia rozgrywek

 

 

Komentarze

komentarz