Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
PSP 26 OPOLE_Mini Handball Liga

Koniec rywalizacji grupowej V edycji Mini Handball Ligi. Znamy pary półfinałowe!

Po emocjonującym turnieju, który w sobotni poranek odbył się w Kompleksie rekreacyjno – sportowym przy ulicy Kowalskiej 2, poznaliśmy zespoły, które powalczą o medale oraz ekipy, które zagrają o kolejne miejsca w rozgrywkach.
III turniej V edycji Mini Handball Ligi zakończył rywalizację grupową – wiemy kto zagra z kim podczas czerwcowego wielkiego finału w Opolu!

W grupie „A” bezapelacyjne pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 z Opola. Podopieczni trenera Bogumiła Barana nie przegrali żadnego spotkania, notując 5  zwycięstw i jeden remis. Drugie miejsce zajęli reprezentanci z Grodkowa, którzy  punkty tracili tylko z liderami tabeli –  to właśnie te dwie drużyny zagrają w półfinałach. Ubiegłoroczni finaliści sprawę awansu z grupy rozegrali między sobą, a świetny mecz pomiędzy tymi drużynami, zakończony remisem 13:13, tylko potwierdza fakt, że to właśnie te dwie ekipy zasłużyły na walkę o medale.

W grupie „B” triumfowała  szkoła z Dąbrowy, która jest największą rewelacją rozgrywek. Podopieczni  trenera Andrzeja Dolipskiego odnieśli komplet 6 zwycięstw. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 21 z Opola, która zanotowała 4 zwycięstwa nad ekipami z trzeciego i czwartego miejsca. Tym samym PSP nr 21 z Opola zmierzy się w półfinale z drużyną PSP nr 1 Opole, natomiast Grodków zagra z Dąbrową. Pewni możemy być tylko jednego – zarówno w finale, jak i w meczu o brąz zagra szkoła z Opola z zespołem spoza stolicy polskiej piosenki.

Nie mniej ciekawie będzie w rywalizacji o pozostałe lokaty. Mecz o 5. miejsce pomiędzy PSP 26 a PSP 24 Opole zapowiada się niezwykle pasjonująco, gdyż obie ekipy zanotowały znaczny progres w trakcie trwania rozgrywek, a w meczach z aktualnymi półfinalistami potrafili postawić trudne warunki.
W starciu o 7. miejsce spotkają się dwie drużyny z powiatu strzeleckiego, PSP nr 1 Kolonowskie zagra z drużyną PSP Zawadzkie. Oba zespoły prezentują w obecnej edycji podobny poziom sportowy, a ponadto obie ekipy po fazie grupowej czują spory niedosyt, gdyż poziom ich przeciwników był bardzo wyrównany, a obie szkoły  mają niewątpliwie ogromny potencjał sportowy, wszak zarówno Zawadzkie, jak i placówka z Kolonowskiego zdobywały już medale poprzednich edycji Mini Handball Liga. Ponadto obie drużyny nie zanotowały jeszcze na swoim koncie zwycięstwa, co będzie dodatkowym smaczkiem tej rywalizacji.

Turniej finałowy V edycji Mini Handball liga odbędzie się w sobotę 15 czerwca. Podczas rozgrywek poznamy medalistów tegorocznej edycji, klasyfikację generalną, a organizatorzy wybiorą najlepszą „siódemkę” zawodów oraz przyznają nominacje dla wyróżniających się graczy na letni obóz sportowy, który będzie dla wielu początkiem wspaniałej przygody z piłką ręczną.

Wyniki III turnieju MHL 11.05.2019:

Turniej finałowy, 15 czerwca 2019 (sobota):

Półfinały:

PSP w Dąbrowie – PSP nr 3 Olimp Grodków

PSP 1 Opole  – PSP 21 Opole

Mecz o 7. Miejsce

PSP nr 1 Kolonowskie  – PSP Zawadzkie

Mecz o 5. Miejsce

PSP 26 Opole – PSP 24 Opole

Mecz o 3. Miejsce

Finał

Komentarze

komentarz