Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
mini handball liga 2017

Rywalizacja grupowa zakończona. Znamy pary fazy play-off MHL!

Po emocjonującym turnieju, który w niedzielny poranek odbył się w Kompleksie rekreacyjno – sportowym GWARDIA, poznaliśmy zespoły, które powalczą o medale oraz ekipy, które zagrają o kolejne miejsca w rozgrywkach.
III turniej Mini Handball Liga zakończył rywalizację grupową – wiemy kto zagra z kim podczas czerwcowego wielkiego finału!

W grupie „A” pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Grodkowa. Podopieczni Romana Smolińskiego nie przegrali żadnego spotkania, notując 7 zwycięstw i jeden remis, wygrywając grupę z 15 punktami. Drugie miejsce zajęli „błękitni” z PSP nr 24, którzy  punkty tracili tylko z liderami z Grodkowa, pierwszy mecz remisując, a drugi przegrywając –  to właśnie te dwa zespoły zagrają w półfinałach.

W grupie „B” batalia o pierwsze miejsce przyniosła bardzo dużo emocji i trwała do ostatniej kolejki. W końcowym rozrachunku zarówno PSP Zawadzkie, jak i PSP nr 1 z Opola zgromadziły po 15 punktów, co więcej obie ekipy zanotowały po 7 zwycięstw i 1 porażce, ich bilans w bezpośrednich starciach również był remisowy, gdyż jeden mecz wygrali „zieloni”, a drugi podopieczni Bogumiła Barana. O triumfie w grupie zespołu z Zawadzkiego zadecydował lepszy dodatni bilans bramkowy między tymi dwoma ekipami. Tym samym drużyna z powiatu strzeleckiego zmierzy się w półfinale z drużyną PSP nr 24 Opole, natomiast PSP 1 Opole zagra z niepokonanym dotychczas Grodkowem.

Nie mniej ciekawie zapowiada się rywalizacja o pozostałe lokaty. Zespoły z trzecich miejsc w obu grupach zgromadziły po 8 punktów, 4 spotkania wygrywając i odnosząc tyle samo porażek. Mecz o 5. miejsce pomiędzy PSP 14 a PSP 21 zapowiada się niezwykle pasjonująco, gdyż obie ekipy zanotowały znaczny progres w trakcie trwania rozgrywek, a w meczach z aktualnymi półfinalistami potrafili postawić twarde warunki.

W starciu o 7. miejsce spotkają się Komprachcice z drużyną PSP Tarnów Op. Oba zespoły prezentują podobny poziom sportowy, gromadząc w fazie grupowej po 4 punkty. „Pomarańczowi” zakończyli zeszłoroczną edycję na 8. miejscu, zapewne tym razem będą chcieli poprawić swoją pozycję, jednakże nie będą mieli łatwego zadania, gdyż drużyna z Tarnowa Opolskiego prezentuje się bardzo dobrze i po ubiegłorocznym, premierowym sezonie, robi stałe postępy.

Trudny los spotkał  tegorocznych debiutantów, którzy bez dorobku punktowego zakończyli obecne rozgrywki, cieszy jednak ich progres w stosunku do pierwszych meczów oraz chęć dalszego rozwoju sportowego. O 9. Lokatę zagrają PSP nr 26 z PSP nr 15 i mimo, że to walka o niższe lokaty, to pojedynek zapowiada się bardzo interesująco.
Atmosfera rozgrywek, wysoki poziom sportowy, doping kibiców oraz obecność rodziców i trenerów na trybunach sprawia, że u młodych adeptów piłki ręcznej emocje są ogromne, potrzebują czasu, aby się oswoić z całą aurą i przywyknąć do otoczki rozgrywek.

Turniej finałowy III edycji Mini Handball liga odbędzie się 11 czerwca. Podczas rozgrywek poznamy medalistów tegorocznej edycji, klasyfikację generalną, a organizatorzy wybiorą najlepszą „siódemkę” zawodów oraz przyznają nominacje dla wyróżniających się graczy na letni obóz sportowy, który będzie dla wielu początkiem wspaniałej przygody z piłką ręczną.

Wyniki III turnieju 23.04.2017:

Grupa A

PSP 21 Opole – PSP 24 Opole   5:18
PSP 26 Opole – PSP Grodków  4:23
PSP Tarnów Op. – PSP 21 Opole  6:9
PSP 26 Opole – PSP 24 Opole   2:23
PSP Grodków – PSP Tarnów Op.   21:4
PSP 26 Opole – PSP 21 Opole   3:11

Grupa B

PSP 14 Opole – PSP Komprachcice   19:9
PSP 1 Opole – PSP Zawadzkie   15:12
PSP 14 Opole – PSP 15 Opole   11:3
PSP 1 Opole – PSP Komprachcice   14:10
PSP Zawadzkie – PSP 15 Opole   13:10
PSP 14 Opole – PSP Zawadzkie   12:15

Turniej finałowy, 11 czerwca:

Półfinały:

PSP Grodków – PSP 1 Opole

PSP Zawadzkie – PSP 24 Opole

Mecz o 9. miejsce:

PSP 26 Opole – PSP 15 Opole

Mecz o 7. Miejsce

PSP Tarnów Op. – Komprachcice

Mecz o 5. Miejsce

PSP 14 Opole – PSP 21 Opole

Mecz o 3. Miejsce

Finał

 

Komentarze

komentarz