Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
II-edycja-mini-handball-liga

Ruszają zapisy do III edycji Mini Handball Ligi!

Największy turniej dla dzieci klas IV Szkół Podstawowych w województwie opolskim prężnie się rozwija, zainteresowanie jest ogromne, a założenia niezwykle szczytne – rozwój opolskiego szczypiorniaka, wychowanie młodych adeptów piłki ręcznej w duchu fair play oraz krzewienie kultury fizycznej.  Z roku na rok organizatorzy powiększają liczbę uczestników, dając szansę kolejnym szkołom i ich uczniom na rozwój swojej pasji, jaką jest piłka ręczna.

Mini Handball Liga to stosunkowo młody projekt, ale z każdym etapem  nabiera większego znaczenia dla środowiska piłki ręcznej w naszym województwie, wyznaczając trendy i kierunek rozwoju oraz szkolenia dzieci i młodzieży.  Wydarzenie to jest nie tylko sportową rywalizacją na boisku, ale świętem szczypiorniaka dla najmłodszych, którzy mogą poczuć niezwykłą atmosferę podczas uroczystego otwarcia rozgrywek oraz ceremonii wręczenia nagród na zakończenie turnieju.

W poprzedniej edycji  wzięła udział ponad setka młodych graczy, w tym roku organizatorzy przewidują zwiększenie liczby uczestniczących drużyn do 12 zespołów, co daje nam prawie 150 młodych graczy biegających po parkiecie podczas każdego turnieju III odsłony rozgrywek.
Warto wspomnieć, że każda ze szkół startująca w projekcie otrzyma komplet piłek do użytku na lekcjach wychowania fizycznego oraz pozalekcyjnych zajęciach z piłki ręcznej. Zespoły otrzymają również dedykowane komplety strojów sportowych. Ponadto organizatorzy zapewniają podczas każdego turnieju wyżywienie uczestników oraz profesjonalną opiekę medyczną.

Najlepszą wizytówką corocznych rozgrywek jest Akademia Piłki Ręcznej Orzeł Opole, gdzie każdy z młodych graczy ma szansę kontynuowania swojej sportowej kariery pod okiem profesjonalnej kadry szkoleniowej.

Zgłoszenia przyjmujemy do 31 października 2016 za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego lub poprzez wysłanie wiadomości na adres e-mail: kontakt@orzelopole.pl . Należy podać nazwę szkoły, imię i nazwisko oraz numer kontaktowy i adres e-mail opiekuna zespołu.

Komentarze

komentarz