Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
Pego-mini-handball-liga-camp-2016

Integracja, pasja i młode talenty – posumowanie PMHL Camp 2016!

Obóz sportowy dla najlepszych zawodników II edycji PEGO Mini Handball Ligi dobiegł końca.  Wyselekcjonowani gracze, którzy wykazali się podczas minionych rozgrywek na tle ponad 120 zawodników zostali zaproszeni na letnie półkolonie w Kompleksie rekreacyjno – sportowym „Gwardia”. Obóz jest jednym z elementów wieloetapowego projektu, który realizowany jest przez młodzieżowy klub Piłki ręcznej Orzeł Opole. Kolejnym krokiem jest nominacja „obozowiczów” do Akademii Orła Opole, w której regularne treningi ruszają od września.

Uczestnicy spotkali się we wtorek po długim sierpniowym weekendzie, a zajęcia rozpoczęły się od wzajemnego zapoznania trenerów i zawodników oraz przedstawienia podstawowych zasad BHP i regulaminu. Przez cztery dni młodzi zawodnicy szlifowali formę pod okiem szkoleniowców Macieja Nawrockiego i Bogumiła Barana. 20 – osobowa grupa pracowała nad techniką, koordynacją i podstawowymi elementami handballowego rzemiosła.

Po porannej części treningowej każdego dnia na uczestników obozu czekały ciekawe wyjścia zorganizowane. Zawodnicy odwiedzili opolski ogród zoologiczny, wykazali się sprawnością w parku linowym, zaliczyli wyjście do kina na premierowy seans animowany oraz rywalizowali w nowej odsłonie Laser Paintball.

W piątek, na zakończenie półkolonii grupa rozegrała sparing ze starszymi kolegami z Orła Opole. Wynik tej rywalizacji nie był najważniejszy, choć poziom i niektóre zagrania młodszej ekipy wzbudziły aplaus zgromadzonej publiczności.  Po towarzyskim spotkaniu  wszyscy zawodnicy wraz z rodzicami udali się na wspólnego grilla, gdzie był czas podsumowań i dyskusji nad kończącym się letnim obozem. Ten okres miał służyć przede wszystkim integracji i zaszczepieniu w  uczestnikach pasji i miłości do szczypiorniaka, gdyż cztery dni to zbyt mało, aby oszlifować młode talenty, jednak trenerzy dali z siebie wszystko, aby motywacji i zaangażowania młodym adeptom piłki ręcznej nie zabrakło.

PEGO Mini Handball Liga Camp pokazał, że praca z młodymi szczypiornistami przynosi efekty i jest warta zaangażowania ze strony wielu osób. Młody narybek od września utworzy kolejną grupę młodzieżową w Akademii Orła Opole.

Komentarze

komentarz