Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej

Uczestnicy II edycji PMHL rozpoczynają letni obóz sportowy!

Czas wakacyjny dla młodych sportowców młodzieżowej szkółki piłki ręcznej Orzeł Opole dobiega końca, i choć wielu spędziło go aktywnie, to przed młodymi szczypiornistami stanął teraz prawdziwe wyzwania.
Na początek swoje zmagania rozpoczną adepci piłki ręcznej, którzy wyróżnili się podczas niedawno zakończonej II edycji Mini Handball Ligi i otrzymali zaproszenie na letnie półkolonie, które stanowią dla nich nagrodę za postawę w rozgrywkach – warto zaznaczyć, że obóz całkowicie będzie sfinansowany przez organizatora.

Obserwatorzy, kibice i trenerzy jednoznacznie wskazują, że tegoroczny turniej stał na bardzo wysokim poziomie, a wyróżnieni zawodnicy wykazali, że mają ogromny potencjał i umiejętności, aby stanowić w przyszłości o sile opolskiego szczypiorniaka. Przed nimi jednak wiele ciężkiej pracy i wyrzeczeń, aby talent, który teraz został zauważony nie został zmarnowany.
Jeden z najtrudniejszych kroków został już wykonany, gdyż to od selekcji  i fachowego oka szkoleniowców w  dużej mierze zależy dalsza praca nad rozwojem zawodników w tak młodym wieku. Kolejnym etapem jest uczestnictwo w obozie sportowym, który ma przekonać do regularnych treningów w Akademii Orła Opole, które ruszają od września.

Zawodnicy spotkają się we wtorek po długim sierpniowym weekendzie, a w harmonogramie zaplanowano dla nich zajęcia na parkiecie Hali Gwardii pod okiem doświadczonej kadry szkoleniowej – trenerów Bogumiła Barana i Macieja Nawrockiego. Uczestnicy będą pracowali nad podstawowymi elementami piłki ręcznej i choć w tydzień trudno skupić się na wielu szczegółach handballowego rzemiosła, to czas spędzony na obozie ma być początkiem przygody z piłką ręczną. Camp ma  zaintrygować młodych sportowców tą dyscypliną sportu  i sprawić, że połknął przysłowiowego „bakcyla”.
Po porannych zajęciach na grupę czekają ciekawe wyjścia zorganizowane m.in. do parku linowego, kina, zoo i na paintball.

Obóz zakończy się w piątek sparingiem ze starszymi kolegami z Orła Opole, którzy mają już za sobą pełny sezon treningów i rywalizacji w Akademii Piłki Ręcznej.  Będzie to świetny sprawdzian dla obu grup, a dla trenerów materiał poglądowy jak rozwijają się młodzi szczypiorniści.
Mini Handball Liga Camp 2016 odbędzie się w terminie 16.08 – 19.08.2016 w Kompleksie rekreacyjno – sportowym GWARDIA, zbiórka uczestników będzie odbywać się codziennie o godzinie 9.30.
Tydzień później swój obóz sportowy rozpocznie grupa z rocznika 2004, która pojedzie na letni Camp do Głuchołaz.

Komentarze

komentarz