Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
orzel-opole-2007

Rocznik 2007 triumfuje na ogólnopolskim turnieju w Świdnicy

Najmłodsi adepci piłki ręcznej z naszego klubu uczestniczyli w zeszłą niedzielę (tj. 4.03.2018) w ogólnopolskim turnieju piłki ręcznej dla rocznika 2007-2008 w Świdnicy.
W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Organizatorzy ustalili czas gry jednego meczu na 2 x 15 min.,  co pozwalało wszystkim zawodnikom na spędzenie sporej ilości minut na boisku, a to w kontekście doświadczenia i ogrania młodych szczypiornistów jest niecenione.

Nasza drużyna rozgrywała swoje spotkania w ramach rywalizacji w grupie „B”, kolejno z ŚKPR Świdnica ’08 oraz SP 3 Kłodzko.  W przeciwległym koszyku grali SKPR Świdnica ’07, MKS Żagiew Dzierżoniów i SPR BÓR Oborniki Śląskie.
Orzeł Opole  zaprezentował podczas turnieju bardzo wysoki i wyrównany poziom sportowy, wygrywając wszystkie swoje spotkania, w tym te decydujące o pierwszym miejscu w całych zawodach, z gospodarzami, ŚKPR Świdnica ‘07  14:9.

Po turnieju swojego zadowolenia nie krył trener naszego zespołu, Bogumił Baran. „Orzełki” z roczników 2007 – 2008 trenują razem nieco ponad pół roku, a rozgrywki w Świdnicy były dla tej grupy wiekowej pierwszym wspólnym turniejem, i to od razu o randze ogólnopolskiej. Co ciekawe, nabór do naszego klubu z rocznika 2007 odbędzie się oficjalnie dopiero we wrześniu, po zakończeniu IV edycji Mini Handball Ligi. Jednak nikomu nie zamykamy drogi do uprawiania piłki ręcznej, dlatego grupa młodych pasjonatów już u nas trenuje trzy raz w tygodniu, a takie turnieje jak ten w Świdnicy pokazują, że wykonywana praca i  wprowadzony system szkolenia przynoszą efekty.

GRUPA A

  • ŚKPR ŚWIDNICA ‘07
  • MKS ŻAGIEW DZIERŻONIÓW
  • SPR BÓR OBORNIKI ŚLĄSKIE
GRUPA B

  • ŚKPR ŚWIDNICA ‘08
  • SP 3 KŁODZKO
  • KS ORZEŁ OPOLE

 

Faza grupowa:

Świdnica ’08 – Orzeł Opole   9:17

Orzeł Opole – SP 3 Kłodzko   10:7

 

Mecz o I miejsce:

ŚKPR Świdnica ’07  – Orzeł Opole   9:14

 

 

Komentarze

komentarz