Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
Orzel Opole

Udane wznowienie Opolskiej Ligi Młodzika. Orzeł wygrywa z Grodkowem!

W ostatni dzień lutego 2018 roku rozegraliśmy pierwszy mecz rundy rewanżowej Opolskiej Ligi Młodzika. W ramach VI ligowej kolejki podejmowaliśmy na własnym parkiecie drużynę UKS Olimp Grodków.

Goście byli zdecydowanym faworytem tego spotkania, nasza drużyna występuje w lidze rocznikami młodszymi niż rywale, dodatkowo pierwszy mecz na parkiecie Olimpu, Orzeł przegrał dosyć wyraźnie 14:23. Ponadto do tego starcia przystępowaliśmy w mocno okrojonym, 13-osobowym składzie, ze względu na choroby wielu zawodników, choć w tym aspekcie i grodkowian nie ominęły osłabienia.

Pojedynek miał bardzo wyrównany przebieg, a po pierwszej połowie prowadzili goście 9:8. W drugiej części meczu obraz gry nie zmienił się i nadal trwał bój punkt za punkt, a fizyczność zawodników Olimpu, którzy znacznie odstawali wzrostem od naszej młodzieży nie przekładała się na grę przyjezdnych. Kluczowa okazała się końcówka spotkania, kiedy to grając w przewadze obroniliśmy akcję, a na 5 sekund przed końcem meczu rzuciliśmy gola na dwubramkowe prowadzenie. Tym samym zanotowaliśmy drugie zwycięstwo w Lidze Młodzika, realnie pozostając w grze o medale w naszym województwie.

Na dobry wynik zawsze składa się wiele czynników. W naszym przypadku śmiało można do tego zaliczyć bardzo dobrze przepracowany zimowy obóz sportowy w Głuchołazach pod okiem trenerów Bogumiła Barana i Macieja Nawrockiego oraz systematyczne zajęcia wzmacniające Crossfit, w których nasza młodzież uczestniczy już od miesiąca czasu.

Komentarze

komentarz