Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
mini handball liga 2018

PSP nr 1 OPOLE triumfatorem IV edycji Mini Handball Liga

11 szkół podstawowych z województwa opolskiego, ponad 140 uczestników, 4 turnieje i blisko 60  rozegranych spotkań – tak w matematycznym skrócie wyglądała IV edycja Mini Handball Ligi.

Największe rozgrywki piłki ręcznej dla dzieci w naszym regionie zdominowała szkoła podstawowa nr 1 z Opola. Podopieczni Bogumiła Barana nie przegrali żadnego spotkania, notując komplet 12 zwycięstw. Mecz finałowy był godnym zwieńczeniem IV edycji rozgrywek. W spotkaniu o złoto spotkały się bezapelacyjnie dwa najlepsze zespoły turnieju, które nie zaznały porażki, a w samym finale PSP nr 3 Olimp Grodków długo utrzymywał się na prowadzeniu, w końcówce jednak to „jedynka” przejęła inicjatywę, której już nie oddała do końcowego gwizdka, wygrywając jedną bramką 12:11.

Szkoła Podstawowa nr 1 z Opola brała udział we wszystkich dotychczasowych edycjach. To, że początki nie były łatwe przekonywał sam trener złotych medalistów, Bogumił Baran. W pierwszej odsłonie zajęli ostatnie 8. miejsce, w kolejnej edycji zdobyli 5. lokatę, natomiast przed rokiem uplasowali się tuż za podium na 4. miejscu.

Jednak  systematyczna praca na zajęciach w szkole oraz pozalekcyjnych treningach przynosi znakomite efekty oraz sportowy progres. „Jedynka” zapisała się także w historii MHL, ponieważ jako pierwsza drużyna z Opola wygrała rozgrywki Mini Handball Ligi.
W czołówce utrzymuje się także obecny wicemistrz  i zeszłoroczny triumfator PSP nr 3 Olimp Grodków, który  skompletował medale z każdego kruszcu, Przed rokiem było złoto, podczas II edycji brąz, a w tym roku po zaciętym finale przyszło srebro.
Stawkę medalistów uzupełniło Zawadzkie, które po raz drugi z rzędu zajęło najniższy stopień podium, pokonując w meczu o brązowe medale PSP nr 21 z Opola.

Zanim jednak doszło do finałowych rozstrzygnięć oglądaliśmy pełne emocji mecze półfinałowe.
W pierwszym starciu na boisku „A”, po jednostronnym pojedynku, PSP nr 3 Grodków pokonał podopiecznych Czesława Sajko z PSP nr 21, 17:7, natomiast po przeciwnej stronie parkietu szkoła nr 1 z Opola  pokonała Zawadzkie 12:7, tym samym wiedzieliśmy, że mecze o medale, tak jak w poprzednich latach będą miały pary stworzone z jednego zespołu z Opola oraz ekipy spoza miasta. Drugi półfinał był także rewanżem za ubiegłoroczną potyczkę, gdyż wówczas to Zawadzkie w meczu półfinałowym wyeliminowało podopiecznych Bogumiła Barana.

W pozostałych spotkaniach, debiutująca Szkoła Podstawowa z Dąbrowy  wygrała w meczu o 9. miejsce z PSP Tarnów Op., 20:8.  W starciu o 7. lokatę dosyć niespodziewanie PSP nr 9 pokonała PSP nr 24 Opole,  natomiast w batalii o 5. pozycję wygrała szkoła nr 26, która pokonała ekipę z Kolonowskiego.

Po zakończeniu meczu finałowego odbyła się uroczysta ceremonia dekoracji wszystkich uczestników, a organizatorzy wręczyli także nagrody specjalne dla wyróżniających się graczy. Wyselekcjonowana grupa 28 zawodników została zaproszona na letni obóz sportowy, całkowicie sfinansowany przez organizatora rozgrywek.
Obecny trener Akademii Orzeł Opole oraz Łukasz Gradowski, od września nowy szkoleniowiec w klubie, wręczyli zawodnikom z Opola oraz ościennych miejscowości nominacje do szkółki piłki ręcznej Orzeł Opole. Pierwszy trening naborowy odbędzie się w sobotę 8 września o godz. 9:00.

Komplet wyników turnieju finałowego MHL 2018, 10.06.2018:

Półfinały:
PSP 3 Grodków – PSP 21 Opole   17:7
PSP 1 Opole – PSP Zawadzkie     12:7

Mecz o 9. miejsce:
PSP Dąbrowa – PSP Tarnów Op. 20:8

Mecz o 7. miejsce:
PSP 24 Opole. – PSP 9 Opole   13:15

Mecz o 5 miejsce:
PSP Kolonowskie – PSP 26 Opole   5:16

Mecz o 3. miejsce:
PSP Zawadzkie – PSP 21 Opole   16:9

Finał:
PSP nr 1 Opole – PSP nr 3 Olimp Grodków    12:11
Klasyfikacja końcowa:

  1. PSP nr 1 Opole
  2. PSP nr 3 Olimp Grodków
  3. PSP Zawadzkie
  4. PSP 21 Opole
  5. PSP 26 Opole
  6. PSP Kolonowskie
  7. PSP 9 Opole
  8. PSP 24 Opole.
  9. PSP Dąbrowa
  10. PSP Tarnów Op.

Komentarze

komentarz