Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
wielki-final-mhl

Czas na Wielki Finał IV edycji Mini Handball Ligi!

W najbliższą niedzielę, 10 czerwca o godzinie 9:00 w Kompleksie Rekreacyjno – Sportowym GWARDIA, rozpocznie się finał tegorocznej edycji Mini Handball Liga – największych rozgrywek piłki ręcznej dla dzieci z województwa opolskiego z udziałem 10 zespołów szkolnych.

Poziom rywalizacji w obecnym sezonie jest niezwykle wyrównany, a ekipy, które po raz pierwszy biorą udział w zawodach są pod wrażeniem oprawy, organizacji oraz całej otoczki wokół eventu. Do tej pory zostały rozegrane trzy turnieje w ramach fazy grupowej, a punktem kulminacyjnym IV edycji będzie niedzielny finał, podczas którego drużyny zagrają o konkretne miejsca, zgodnie z pozycjami, które zajęły  w poszczególnych grupach.

Turniej rozpocznie się meczami półfinałowymi w których spotkają się po dwa czołowe zespoły z grupy „A” oraz „B”. W pierwszym pojedynku zagają lider z Grodkowa oraz drugi zespół z grupy „B” – PSP nr 21. Natomiast po przeciwnej stronie boiska bój o finał stoczą zespoły z Zawadzkiego oraz PSP nr 1 OPOLE. Po tych spotkaniach poznamy ekipy, które na zakończenie niedzielnych zawodów zagrają w wielkim finale oraz drużyny, które powalczą o brązowe medale MHL 2018.

Zanim jednak dojdzie do meczów rozstrzygających o kolejności na podium, będziemy oglądali spotkania o pozostałe miejsca. O 9. lokatę w rozgrywkach powalczą tegoroczni debiutanci z Dąbrowy z Tarnowem Op. Oba zespoły zanotowały po jednym zwycięstwie i to na dodatek w swoich bezpośrednich starciach, dlatego ich mecz zapowiada się niezwykle pasjonująco. O 7. pozycję batalię stoczą PSP nr 24 z PSP nr 9. Starcie obu ekip zapowiada się bardzo ciekawie, gdyż zespoły te prezentują zbliżony potencjał sportowy, a ponadto obie ekipy po fazie grupowej czują spory niedosyt, gdyż poziom ich przeciwników był bardzo wyrównany, a obie szkoły z Opola mają niewątpliwie ogromny potencjał, wszak PSP 24 to ubiegłoroczni półfinaliści, a placówka posiada klasę sportową o profilu piłki ręcznej. W meczu o 5. miejsce spotkają się PSP Kolonowskie i PSP nr 26. Zarówno podopieczni trenera Tomasz Kubika, jak i szkoła z Grudzic prezentowały się do tej pory bardzo solidnie, rozkręcając się z meczu na mecz, co sprawia, że ich starcie przyniesie nam spore emocje i ciekawe widowisko.

Na danie główne, około godziny 10:45, będziemy podziwiali najlepszych obecnego sezonu w walce o medale IV edycji Mini Handball Ligi.

Po zakończeniu rozgrywek przeprowadzona zostanie ceremonia dekoracji uczestników, podczas której organizatorzy wybiorą najlepszą „siódemkę” zawodów oraz przyznają nominacje dla wyróżniających się graczy na letni obóz sportowy, który będzie dla wielu początkiem wspaniałej przygody z piłką ręczną i szansą na kontynuowanie swojej kariery w młodzieżowym klubie piłki ręcznej Orzeł Opole.
Warto wspomnieć, że tegorocznej edycji patronuje Opolski Związek Piłki Ręcznej, który już po raz trzeci włączył się w organizację największych rozgrywek dla dzieci w województwie opolskim.

Przypominamy, że po III turnieju został zdyskwalifikowany zespół z Komprachcic ze względu na zgłoszenie swojej nieobecności na dwa dni przed majowymi zawodami, co skutkuje walkowerem dla drużyn przeciwnych i wycofaniem drużyny z Mini handball Ligi.

Turniej finałowy, 10 czerwca 2018:

9:15  Półfinały:

BOISKO A:    PSP 3 Grodków – PSP 21 Opole

BOISKO B:    PSP 1 Opole – PSP Zawadzkie

9:45  BOISKO A:   

Mecz o 9. miejsce: PSP Dąbrowa – PSP Tarnów Op.

9:45  BOISKO B:   

Mecz o 7. miejsce: PSP 24 Opole – PSP 9 Opole

10:15  BOISKO B:   

Mecz o 5 miejsce: PSP Kolonowskie – PSP 26 Opole

10:45 BOISKO B:   

Mecz o 3. Miejsce

BOISKO B:   

11:15  Finał

BOISKO A:   

11:45  Ceremonia zakończenia rozgrywek

 

Komentarze

komentarz