Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
mini-handball-liga

Znamy półfinalistów IV edycji Mini Handball Ligi

Po emocjonującym turnieju, który w sobotni poranek odbył się w Kompleksie rekreacyjno – sportowym GWARDIA, poznaliśmy zespoły, które powalczą o medale oraz ekipy, które zagrają o kolejne miejsca w rozgrywkach.
III turniej IV edycji Mini Handball Ligi zakończył rywalizację grupową – wiemy kto zagra z kim podczas czerwcowego wielkiego finału!

W grupie „A” bezapelacyjne pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 z Opola Podopieczni trenera Bogumiła Barana nie przegrali żadnego spotkania, notując 10  zwycięstw. Drugie miejsce zajęli reprezentanci  PSP nr 21, którzy  punkty tracili tylko z liderami tabeli–  to właśnie te dwie drużyny zagrają w półfinałach, a warto zaznaczyć, że po raz pierwszy w historii MHL, to właśnie dwa zespoły z Opola awansują bezpośrednio z tej samej grupy do półfinałów – świadczy to o coraz lepszym szkoleniu w naszym mieście i przede wszystkim o celowości realizowanego projektu.

W grupie „B” triumfowali obrońcy tytułu, PSP nr 3 Olimp Grodków, którzy także  bez najmniejszych problemów odnieśli komplet 8 zwycięstw.  Niezwykle wyrównana była batalia o drugie miejsce, która przyniosła bardzo dużo emocji i trwała do ostatniej kolejki. W końcowym rozrachunku zadecydowało bezpośrednie spotkanie  pomiędzy PSP Zawadzkie a PSP nr 26, Wygrali Ci pierwsi stosunkiem 19:11.
O drugim miejscu w grupie zespołu z Zawadzkiego zadecydował lepszy dodatni bilans bramkowy między tymi dwoma ekipami. Tym samym drużyna z powiatu strzeleckiego zmierzy się w półfinale z drużyną PSP nr 1 Opole, natomiast Grodków zagra z PSP nr 21.

Nie mniej ciekawie będzie w rywalizacji o pozostałe lokaty. Mecz o 5. miejsce pomiędzy PSP 26 a PSP Kolonowskie zapowiada się niezwykle pasjonująco, gdyż obie ekipy zanotowały znaczny progres w trakcie trwania rozgrywek, a w meczach z aktualnymi półfinalistami potrafili postawić twarde warunki.
W starciu o 7. miejsce spotkają się PSP nr 24 z drużyną PSP nr 9. Oba zespoły prezentują w obecnej edycji podobny poziom sportowy, a ponadto obie ekipy po fazie grupowej czują spory niedosyt, gdyż poziom ich przeciwników była bardzo wyrównany, a obie szkoły z Opola mają niewątpliwie ogromny potencjał sportowy, wszak PSP 24 to ubiegłoroczni półfinaliści, a placówka posiada klasę sportową o profilu piłki ręcznej.

Bardzo dobrze zaprezentowali się tegoroczni debiutanci z Dąbrowy, którzy powalczą z Tarnowem Op. o 9. lokatę w rozgrywkach. Oba zespoły zanotowały po jednym zwycięstwie i to na dodatek w swoich bezpośrednich starciach, dlatego ich mecz zapowiada się niezwykle pasjonująco, ponadto Dąbrowa potrafiła kilka razy postawić bardzo wysoko poprzeczkę swoim rywalom.
Ze względu na wycofanie się zespołu z Komprachcic z III turnieju na dwa dni przed terminem zawodów, organizatorzy  podjęli decyzję o dyskwalifikacji uczestnika i odsunięciu od rozgrywek finałowych.

Turniej finałowy IV edycji Mini Handball liga odbędzie się 10 czerwca. Podczas rozgrywek poznamy medalistów tegorocznej edycji, klasyfikację generalną, a organizatorzy wybiorą najlepszą „siódemkę” zawodów oraz przyznają nominacje dla wyróżniających się graczy na letni obóz sportowy, który będzie dla wielu początkiem wspaniałej przygody z piłką ręczną.

Wyniki III turnieju MHL 26.05.2018:

Turniej finałowy, 10 czerwca:

Półfinały:

PSP Grodków – PSP 21 Opole

PSP 1 Opole  – PSP Zawadzkie

Mecz o 9. miejsce:

PSP Dąbrowa – PSP Tarnów Op.

Mecz o 7. Miejsce

PSP 24 Opole – PSP nr 9 Opole

Mecz o 5. Miejsce

PSP 26 Opole – PSP Kolonowskie

Mecz o 3. Miejsce

Finał

Komentarze

komentarz