Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
memorial-dariusza-torchaly

Orzełki wygrywają Memoriał Dariusza Torchały w Wieluniu

Po ostatnim weekendowym graniu w Świdnicy rocznika 2004, nadszedł czas na młodszych kolegów. Nasz zespół złożony z zawodników z rocznika 2005 – 2006 wziął dziś udział w silne obsadzonym Memoriale Dariusza Torchały w Wieluniu. Był to jednocześnie ostatni turniej w tym sezonie wpisany w kalendarz rozgrywek młodszej grupy.

Drużyna pod wodzą trenera Bogumiła Barana zagrała bardzo dobre zawody, wygrywając 4 spotkania i odnosząc jedną porażkę po  niezwykle wyrównanym meczu. Wynik bardzo cieszy, gdyż w turnieju wystąpiły mocne ekipy z kraju oraz reprezentant naszych zachodnich sąsiadów, gdzie szkolenie młodzieży z zakresu piłki ręcznej stoi na bardzo wysokim poziomie.

Pierwszy mecz zaczęliśmy od wygranej ze Szkołą sportową nr 23 z Płocka. Ostatnimi czasy, nasze premierowe potyczki w turniejach nie wychodziły nam najlepiej, tym razem chłopcy wiedzieli że dobre rozpoczęcie samego meczu, jak i całego turnieju da nam sukces i zapewni komfort psychiczny . W drugim spotkaniu, Orzełki pewnie pokonały drużynę z Niemiec, HSG Osterburg 13:3. Najwięcej emocji przysporzył kibicom mecz z gospodarzami, gdzie walka trwała do ostatniej sekundy. Trener Wielunia, Wojciech Psuja bardzo dobrze taktyczne podszedł do meczu i wiedzieliśmy,  że nie będzie to łatwe starcie. Chłopcy wytrzymali napięcie i dzięki koncentracji i utrzymaniu nerwów na wodzy,  pokonali drużynę MKS Wieluń I, 7:6. W kolejnym meczu lepsi okazali się zawodnicy z Ostrowa Wielkopolskiego, którzy po zaciętym pojedynku wygrali  6:7. Po porażce z Ostrowem chłopcy zmobilizowali się w ostatnim spotkaniu, z drugą drużyną z Wielunia. Stracie to kontrolowaliśmy od pierwszej do ostatniej minuty, rywale aż do 6 minuty drugiej połowy nie potrafili pokonać bardzo dobrze spisującego  się w naszej bramce, Krzysztofa Łuczaka. Ostatecznie wygraliśmy z MKS Wieluń II 15:3.

Najlepszym bramkarzem rozgrywek został zawodnik naszego klubu, Krzysztof Łuczak, natomiast za czołowego gracza naszej drużyny uznano Filipa Raweckiego.

Cieszy nas bardzo triumf w turnieju naszej młodszej grupy, ale bardziej niż z wyniku, jesteśmy zadowoleni z faktu,  że wszyscy zawodnicy zarówno z rocznika 2005, jak i 2006, którzy zostali powołani do kadry na zawody, zagrali i wnieśli swoją cegiełkę do końcowego rezultatu. Jest to niezwykle istotne w dalszym procesie szkolenia młodych adeptów piłki ręcznej.

 

Wyniki:

Orzeł Opole – SPR Wisła Płock   9:8

Orzeł Opole – HSG Osterburg   13:3

Orzeł Opole – MKS Wieluń I   11:10

Orzeł Opole – Ostrów Wielkopolski   6:7

Orzeł Opole – MKS Wieluń II    15:3

Komentarze

komentarz