Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
Orzel Opole CUP 2017

ORZEŁ OPOLE CUP 2017 – podsumowanie i wyniki

Niedziela na „Hali Gwardii” w Opolu upłynęła pod znakiem ogromnych emocji związanych z rywalizacją podczas ORZEŁ OPOLE CUP 2017. O godzinie 9:00 rozpoczął się Ogólnopolski Turniej piłki ręcznej dla dzieci z rocznika 2005 i młodszych. W zmaganiach wzięło udział 5 drużyn , kolejno OSiR Komprachcice, MKS Wieluń, ŚKPR Świdnica, VIVE Kielce oraz reprezentant gospodarzy, Orzeł Opole.  Na uczestników czekało mnóstwo grania i wiele minut spędzonych na boisku, a każdy zespół rozegrał cztery spotkania.

Dla naszych chłopaków była to świetna okazja, aby sprawdzić się na tle ekip spoza naszego województwa, które wyróżniają się na krajowej arenie w rywalizacji rocznika 2005, ponadto niedzielne zawody to ostatni test przed startem Opolskiej Ligi Dzieci, w której bronimy mistrzowskiego tytułu zdobytego przed rokiem.

Podopieczni trenera Bogumiła Barana pokazali się ze znakomitej strony, „Orzełki” wygrały wszystkie mecze podczas turnieju, a szczególnie cieszą zwycięskie starcia z silnymi ekipami z Kielc i Świdnicy, w których pokazaliśmy charakter, grę zespołową i co ważne – skuteczne rzuty w końcówkach obu spotkań. Drugie miejsce zajął zespół z województwa dolnośląskiego, który w decydującym starciu pokonał Kielce 13:10. Ekipa ze świętokrzyskiego zameldowała się na trzecim miejscu. Bardzo pozytywnie zaprezentowały się także pozostałe  drużyny, z Wielunia i Komprachcic.

Warto podkreślić, że cała nasza drużyna zapracowała na końcowy sukces, a każdy kto pojawił się na boisku dołożył swoją cegiełkę do końcowego triumfu. Podczas ceremonii wręczenia pucharów zostali nagrodzeni najlepsi zawodnicy rozgrywek. Mianem bramkarza turnieju został okrzyknięty zawodnik ŚKPR Świdnica, Dawid Pajdała, najskuteczniejszym zawodnikiem, który zdobył największą liczbę bramek został Kacper Olczyk z Kielc, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano przedstawiciela naszej ekipy, Pawła Gałwę. Ponadto wyróżniony został także Kacper Aksamit jako najlepszy gracz naszej drużyny.

III edycja ORZEL OPOLE CUP dostarczyła nam wielu emocji, pokazała postęp młodych graczy, który został dokonany w porównaniu z poprzednim sezonem, a na trybunach zgromadziła wielu sympatyków piłki ręcznej oraz rodzinę i przyjaciół młodych adeptów szczypiorniaka.
Głównymi założeniami takich inicjatyw jest propagowanie sportu, krzewienie kultury fizycznej, wymiana myśli szkoleniowej pomiędzy trenerami oraz aktywizacja młodych zawodników. Cel został osiągnięty! A duża frekwencja młodych szczypiornistów w niedzielę o wczesnych godzinach porannych tylko to potwierdza.

WYNIKI:

ORZEŁ OPOLE – OSiR Komprachcice    9:7

MKS Wieluń – ŚKPR Świdnica     7:21

VIVE KIELCE – OSiR Komprachcice   10:6

ORZEŁ OPOLE – MKS Wieluń   15:8

ŚKPR Świdnica – VIVE Kielce   13:10

OSiR Komprachcice – MKS Wieluń   7:13

ORZEŁ OPOLE – ŚKPR Świdnica   13:10

VIVE Kielce – MKS Wieluń    16:4

OSiR Komprachcice – ŚKPR Świdnica    6:18

ORZEŁ OPOLE – VIVE Kielce   13:8

Klasyfikacja końcowa:

  1. Orzeł Opole 12
  2. ŚKPR Świdnica 9
  3. VIVE Kielce 6
  4. MKS Wieluń 3
  5. OSiR Komprachcice 0

Komentarze

komentarz