Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
Orzel Opole_mlodzik

Trzecie miejsce podczas towarzyskiego turnieju w Komprachcicach

7 października na zaproszenie OSiR- u Komprachcice wzięliśmy udział w towarzyskim turnieju piłki ręcznej „Otwarcie Sezonu 2017/2018” z udziałem czterech drużyn. Sobotnie zawody były jednocześnie ostatnim etapem przygotowań przed startem Opolskiej Ligi Młodzika, w której  w obecnym sezonie zadebiutuje nasza drużyna. Nasi podopieczni pod wodzą trenera Bogusława Raweckiego, który zastępował naszego pierwszego trenera, zajęli trzecie miejsce w rozgrywkach, notując zwycięstwo z SPR Oleśnica oraz porażki z gospodarzami oraz Gwardią Opole. Cieszy przede wszystkim postawa naszych zawodników, którzy z meczu na mecz  spisują się coraz lepiej w kategorii młodzika, co stanowi bardzo dobry prognostyk przed startem ligi.

Z obiema opolskimi ekipami spotkamy się ponownie w trakcie nadchodzącego sezonu, wówczas będzie okazja do poprawy swojej gry i rewanżu. Podczas turnieju derbowy pojedynek z Gwardią Opole przegraliśmy jedną bramką, a w drużynie naszych przeciwników występują dobrze nam znani gracze zarówno z meczów w kat. Dzieci – chłopcy, jak i rozgrywek Mini Handball Ligi, co zwiastuje bardzo emocjonujące ligowe pojedynki, natomiast ekipa z Komprachcic to mimo młodego wieku zespół ograny i doświadczony na tym etapie rozgrywek, gdzie prym wiodą zawodnicy z rocznika 2003. Potwierdzili to zarówno w naszym pojedynku, w którym podopieczni Macieja Nawrockiego wygrali 17:10, jak i w całym turnieju.

Spotkani e z SPR Oleśnica zakończyliśmy zwycięstwem, głównie dzięki koncentracji i dobremu otwarciu meczu.
W Komprachcicach brakowało kilku naszych graczy, którzy nie wystąpili na turnieju z powodu kontuzji , szczególnie widoczna była absencja dwóch naszych podstawowych bramkarzy.

Intensywny okres przygotowawczy, obfity w treningi oraz sparingi i turnieje został zakończony. Nasi młodzicy rozpoczynają etap poważnego grania i rywalizacji o wyższe cele na regionalnymi i krajowym podwórku.
Najbliższe spotkanie rozegramy z Olimpem Grodków w Opolskiej Lidze Młodzika na terenie naszych przeciwników.

Wyniki:
OSiR Komprachcice – Orzeł Opole    17:10
Orzeł Opole – Gwardia Opole    14:15
Orzeł Opole – SPR Oleśnica    22:9

Klasyfikacja końcowa:

  1. OSiR Komprachcice            9 pkt
  2. Gwardia Opole                    6 pkt
  3. Orzeł Opole                         3 pkt
  4. SPR Oleśnica                      0 pkt

Komentarze

komentarz