Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
ORZEL OPOLE_KOPER 2019

Orzeł godnie reprezentował OPOLE w Słowenii! EUROFEST 2019 za nami

Podobnie jak w poprzednich latach, na zakończenie tegorocznego, jakże obfitego w turnieje i zawody, sezonu sportowego, a jednocześnie na rozpoczęcie wakacji dla młodzieży z naszego klubu, wyjechaliśmy w dniach 1.07 – 7.07.2019 na tygodniowy pobyt do Słowenii, do  miejscowości KOPER – IZOLA,  podczas którego wystąpiliśmy na Światowym Turnieju Piłki Ręcznej EUROFEST 2019.

Do miasta oddalonego 100 km od stolicy Słowenii, Lublany, wybraliśmy się 22 – osobową grupą złożoną z zawodników naszego klubu. Reprezentując województwo opolskie oraz miasto Opole w zawodach startowaliśmy pod banderą Orła Opole w kategorii MŁODZIKA, w roczniku 2004-2005. Mecze z rówieśnikami z Francji, Czech, Rosji, Słowenii oraz Szwecji dostarczyły naszym chłopakom niezapomnianych emocji, fantastycznych wspomnień oraz nieocenionego bagażu doświadczeń. Dla wielu z tych chłopaków był to kolejny turniej o randze międzynarodowej, a wśród swoich rywali mieli czołowe europejskie zespoły takie jak, francuskie OAJLP HB, SELESTAT AHB, słoweński RK BREZICE, szwedzki HK ARANAS, czeski HCB KARVINA oraz rosyjski SAINT – PETERSBURG.

Nasza kategoria była najliczniej obsadzoną podczas rozgrywek, a 28 drużyn zostało podzielonych na 4 grupy po 7 zespołów. Orzeł Opole rywalizował w grupie „A”. Każdy rozegrał 6 grupowych spotkań, a tylko zwycięzcy zagrali w dalszej fazie zawodów w półfinałach, pozostałe zespoły zakończyły rywalizację w turnieju. Nasza drużyna wygrała 3 spotkania i odniosła 3 porażki, co dało nam 4. miejsce w grupie i pozycję w najlepszej 16 światowego turnieju.

Jednak sam wyjazd to nie tylko sportowa rywalizacja, od początku nie brakowało atrakcji dla wszystkich uczestników. Podróż autokarem była okazją do podziwiania widoków, szczególnie podczas przejazdu przez Czechy oraz Wiedeń. Pierwszego dnia po przyjeździe wybraliśmy się na wycieczkę po przepięknym kurorcie w Izoli, który kryje wiele ciekawych zakątków. Czas wolny od meczów spędzaliśmy nad morzem w miasteczku KOPER, gdzie była okazja do relaksu i dobrej zabawy, natomiast wieczorami każdego dnia odbywały się dyskoteki dla młodzieży oraz koncerty.

6 – dniowy zagraniczny pobyt był dla naszych podopiecznych trzecim tego typu wyjazdem, a zarazem sportowym wyzwaniem, z którym cała drużyna poradziła sobie znakomicie. Czas spędzony razem był świetną integracją całego zespołu i próbą samodzielności dla naszej zdolnej młodzieży. Dla nas wyznacznikiem udanego obozu są uśmiechy na twarzach i zadowolenie uczestników. Z pewnością będziemy w przyszłości celowali w kolejne międzynarodowe wyzwania i z powodzeniem odwiedzali następne kraje lub wracali w te urokliwe miejsca!

Wyniki:

ORZEŁ OPOLE – HK ARANAS   12:16

ORZEŁ OPOLE – SAINT – PETERSBURG  23:18

ORZEŁ OPOLE – OAJLP HB    14:10

ORZEŁ OPOLE – HCB KARVINA  13:14

ORZEŁ OPOLE – SELESTAT AHB   14:17

ORZEŁ OPOLE – RK BREZICE       19:15

Komentarze

komentarz