Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
Kadra wojewódzka_2019-2020

Bogumił Baran i Łukasz Gradowski trenerami kadry Wojewódzkiej!

Niezmiernie miło nam poinformować, że decyzją Zarządu Opolskiego Zawiązku Piłki Ręcznej, w sezonie 2019/2020, Kadrę Województwa Opolskiego rocznika 2004,  poprowadzą trenerzy Klubu Sportowego Orzeł Opole, Bogumił Baran oraz Łukasz Gradowski, doświadczeni pedagodzy oraz specjaliści od młodzieżowej piłki ręcznej.

Bogumił Baran to były zawodnik piłki ręcznej, w swojej karierze występował w takich klubach, jak: WKS Śląsk Wrocław, Moto – Jelcz Oława, Gwardia Opole, Olimp Grodków oraz ASPR Zawadzkie.  Na co dzień pełni rolę wychowawcy oraz nauczyciela wychowania fizycznego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Opolu.
Jako pasjonat szczypiorniaka koordynuje wojewódzkie projekty związane ze sportem oraz „handballem”, m.in. : „Gramy w Ręczną”, „zRęcznie kręcimy na pisaku” oraz KUMULACJA Aktywności LOTTO, a ponadto wraz z uczniami swojej szkoły reprezentuje placówkę w licznych zawodach oraz imprezach sportowych, w tym starując od 2014 roku w największych wojewódzkich rozgrywkach piłki ręcznej dla dzieci pn. MINI HANDBALL LIGA.

Bogumił Baran to również główny trener w Akademii ORZEŁ OPOLE, współtwórca spójnego systemu szkolenia dzieci  i młodzieży oraz osoba odpowiedzialna z pion sportowy w klubie.
Ponadto jest twórcą i trenerem wojewódzkiej sieci szkółek piłki ręcznej dal dzieci w wieku 6 – 9 lat pn. AKADEMIA GLADIATOR.
Trener Baran to także specjalista od piłki ręcznej plażowej były reprezentant Polski, który osiągnął wraz z reprezentacją naszego kraju 10.  miejsce na Mistrzostwach Europy w Chorwacji w 2011 roku.
Prywatnie ojciec trójki dzieci, dwóch córeczek i syna oraz kochający mąż.

Drugi z trenerów kadry, Łukasz Gradowski jest związany z piłką ręczną od ponad trzydziestu lat, to były reprezentant Polski Juniorów oraz kadry młodzieżowej. Jako zawodnik reprezentował barwy takich klubów jak Gwardia Opole (gdzie przez wiele lat pełnił rolę kapitana) oraz Olimpia Piekary Śląskie, z którymi występował na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce, ponadto grał w ASPR Zawadzkie, Olimpie Grodków i LZS Komprachcice.
Trzykrotny medalista mistrzostw Polski w piłce ręcznej szkół wyższych.
Łukasz Gradowski jako nauczyciel wychowania fizycznego, był wychowawcą oraz prowadził klasy sportowe o profilu piłki ręcznej w nieistniejących już z powodu reformy edukacji,  PSP nr 3 oraz Gimnazjum nr 3 w Opolu.
Jako wykładowca prowadził zajęcia z piłki ręcznej, na wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii  Politechniki Opolskiej.

Jako trener posiada licencję ZPRP kat. B, współprowadził zespół seniorów UKS Olimpu Grodków, był wieloletnim szkoleniowcem grup młodzieżowych GWARDII OPOLE, z którymi wielokrotnie występował na szczeblu krajowym.
Obecnie prowadzi grupy młodzieżowe w AKADEMII PIŁKI RĘCZNEJ ORZEŁ OPOLE.
Poza szczypiorniakiem spełnia się jako sportowiec, biorąc udział w maratonach, półmaratonach i zawodach  triathlonowych. Warto wspomnieć, że jest uczestnikiem najbardziej prestiżowych zawodów triatlonowych na świecie –IRONMAN.
Prywatnie oddany mąż oraz ojciec dwójki dzieci, córeczki i syna.

Czekamy na selekcję i pierwsze powołania młodych adeptów piłki ręcznej z naszego regionu!

Komentarze

komentarz