Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
EUROFEST 2

Wyruszamy na Światowy Turniej Piłki Ręcznej do Słowenii!

Podobnie jak w poprzednich latach, na zakończenie tegorocznego, jakże obfitego w turnieje i zawody, sezonu sportowego, a jednocześnie na rozpoczęcie wakacji dla młodzieży z naszego klubu, wyjeżdżamy w dniach 1.07 – 7.07.2019 na tygodniowy pobyt do Słowenii, do  miejscowości KOPER – IZOLA,  podczas którego wystąpimy na Światowym Turnieju Piłki Ręcznej EUROFEST 2019

Nasz Klub wystartuje w rozgrywkach w kategorii MŁODZIKA, w roczniku 2004-2005. Na turnieju pojawią się zespoły, m.in.: z Rosji, Francji, Szwecji, Węgier, Czech, Austrii, Danii, Serbii oraz Macedonii.

Nasza kategoria jest najliczniej obsadzoną podczas rozgrywek, a 28 zespołów zostało podzielonych na 4 grupy po 7 zespołów. Orzeł Opole w ramach zmagań w grupie „A” zmierzy się kolejno z zespołami z Francji: OAJLP HB, SELESTAT AHB, słoweńskim RK BREZICE, szwedzkim HK ARANAS, czeskim HCB KARVINA oraz silnym rosyjskim zespołem SAINT – PETERSBURG.

Każdy rozegra zatem 6 grupowych spotkań, zwycięzcy zagrają w półfinałach, pozostałe zespoły o kolejne miejsce w zawodach.

Podczas pobytu w Słowenii na uczestników czeka wiele atrakcji. Pierwszego dnia odbędzie się uroczysta prezentacja z udziałem wszystkich zespołów startujących w turnieju, co jest nie lada gratką dla młodych zawodników. Prezentacja drużyn będzie miała miejsce przy muzyce oraz udziale zespołów tanecznych w ARENA BONIFIKA, która przez cały okres trwania turnieju będzie miejscem koncertów, imprez towarzyszących, wydarzeń sportowych i kulturalnych, które będą uatrakcyjniać pobyt wszystkim uczestnikom.

KOPER to miasto portowe w Słowenii nad Adriatykiem,  położone jest na półwyspie na północno-zachodnim wybrzeżu półwyspu Istria, ok. 20 km od Triestu.

Komentarze

komentarz