Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
UKS Olimp Grodków

Olimp Grodków triumfuje w I turnieju Okręgowej Ligi OZPR.

UKS Olimp GrodkówNiedziela w hali Gwardii upłynęła pod znakiem piłki ręcznej w wykonaniu dzieci, które zainaugurowały rywalizację w grupie „A” w ramach Okręgowej Ligi OZPR Chłopców. Turniej rozpoczął się o godzinie 9:00, czas gry ustalono na 2 x 12 minut. Jako pierwsi na parkiet wybiegli gospodarze turnieju, którzy zmierzyli się z ekipą z Brzegu. W tym spotkaniu Orzeł nie miał zbyt wiele do powiedzenia, gdyż goście byli drużyną zdecydowanie lepszą w każdym elemencie handballowego rzemiosła. Naszym zawodnikom bardzo trudno było sprostać starszym kolegom pośród których wyróżniał się rosły rozgrywający z numerem 16, Jakub Kałamuniak. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem przyjezdnych z Brzegu 25:9. Warto zauważyć, że w tej potyczce aż 7 bramek dla naszego zespołu zdobył Kamil Lilien.

W kolejnym spotkaniu Olimp Grodków, który uchodzi za jednego z faworytów całych rozgrywek na szczeblu wojewódzkim, pokonał bardzo pewnie KS Gwardię Opole 20:8. Po tym meczu na parkiet wybiegły drużyny z Opola. Orzeł w derbowym starciu spotkał się z KS Gwardią. Mecz ten zapowiadał się niezwykle pasjonująco, gdyż oba zespoły prezentują zbliżony poziom sportowy. Duże emocje, sporo walki i wynik otwarty do samego końca. Gwardia wygrała 15:14 i to ona będzie wiodła prym w naszym mieście przynajmniej do następnego starcia tych drużyn.

Kolejne spotkanie było równie pasjonujące, gdyż spotkały się zespoły, które będą liczyły się w walce o zwycięstwo w grupie „A”. W starciu Orlika Brzeg z Olimpem Grodków nie oglądaliśmy zbyt wielu bramek. a rywalizacja zakończyła się minimalnym triumfem grodkowian 12:11. W swoim ostatnim meczu turnieju Orzeł miał zdecydowanie najtrudniejsze zadanie. Choć w starciu z podopiecznymi Romana Smolińskiego długo toczyliśmy zacięty bój, to Olimp nie pozostawił złudzeń i przyspieszył grę w drugiej części meczu. Grodkowianie byli najbardziej wszechstronną drużyną turnieju, grając kombinacyjnie i rozkładając zdobycze bramkowe na niemal wszystkich zawodników. W ostatnim spotkaniu tego dnia Orlik Brzeg pokonał Gwardię Opole 17:10, tym samym notując cenne drugie zwycięstwo, co wciąż daje im realne szanse na pierwsze miejsce w grupie. Do zakończenia rywalizacji w grupie „A” pozostały trzy turnieje.

Najlepsza drużyna zawodów została uhonorowana pamiątkowym pucharem, a statuetkę dla najlepszego zawodnika otrzymał gracz Gwardii Opole Jakub Jancy, który zdobył w całych rozgrywkach 19 bramek.

Wyniki:

Orzeł Opole – SKS Orlik Brzeg   9:25

UKS Olimp Grodków – KS Gwardia Opole 20:8

Orzeł Opole – KS Gwardia Opole 14:15

SKS Orlik Brzeg – UKS Olimp Grodków 11:12

Orzeł Opole – UKS Olimp Grodków 10:22

KS Gwardia Opole – SKS Orlik Brzeg 10:17

 

Klasyfikacja pierwszego turnieju Okręgowej Ligi OZPR Chłopców, Gr. A:

  1. UKS Olimp Grodków 6 pkt
  2. SKS Orlik Brzeg 4 pkt
  3. KS Gwardia Opole 2 pkt
  4. Orzeł Opole 0 pkt

Komentarze

komentarz