Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej

Rusza Okręgowa liga OZPR Chłopców

Turniej w Konstantynowie Ł.Dotychczas rywalizacja naszego zespołu opierała się na towarzyskich turniejach regionalnych i ogólnopolskich. Nadszedł jednak czas na ligowe rozgrywki, które dostarczą o wiele większych emocji, a stawką jest Mistrzostwo Polski. W najbliższą niedzielę, 29.11 rusza długo wyczekiwana Okręgowa Liga OZPR w kategorii Dzieci – Chłopcy.

Na szczeblu wojewódzkim wystartuje osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Orzeł Opole zagra w grupie „A” z UKS Olimpem Grodków, KS Gwardią Opole oraz SKS Orlikiem Brzeg. Jako gospodarz turnieju rozgrywanego w ramach pierwszej kolejki będziemy podejmowali swoich rywali w Kompleksie Rekreacyjno – Sportowym Gwardia.
W drugiej grupie rywalizować będą OSiR Komprachcice, UKS Baszta Kluczbork, M-GTS Siódemka Ozimek oraz ASPR Zawadzkie.

Do tegorocznych rozgrywek zgłosiliśmy drużynę, której trzon tworzą najlepsi zawodnicy I edycji PEGO Mini Handball Ligi, a więc dzieci z rocznika 2004. Jednak zespoły z którymi przyjdzie nam się mierzyć mają swoje składy oparte na zawodnikach urodzonych w 2003 roku.

Postanowiliśmy jednak wystartować w lidze z młodszym rocznikiem, ponieważ najważniejszym celem jest ogrywanie młodych zawodników i stworzenie im możliwości grania jak największej ilości meczów, dlatego też system turniejowy jest dla młodych adeptów piłki ręcznej bardzo trafnym rozwiązaniem. W rozgrywkach grupowych, gdzie każdy z czerech zespołów jest organizatorem turnieju, zespoły mają gwarancję rozegrania 12 spotkań.
Po wielu tygodniach wspólnych treningów, ciężkiej pracy oraz rywalizacji w mocno obsadzonych turniejach jesteśmy przygotowani do gry na najwyższym poziomie i walki z każdym przeciwnikiem.

Harmonogram turnieju (29.11.2015, godz. 9:00):

Orzeł Opole – SKS Orlik Brzeg
UKS Olimp Grodków – KS Gwardia Opole
Orzeł Opole – KS Gwardia Opole
SKS Orlik Brzeg – UKS Olimp Grodków
Orzeł Opole – UKS Olimp Grodków
KS Gwardia Opole – SKS Orlik Brzeg

Komentarze

komentarz