Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
orzel-opole_rocznik 2006

Zakończenie letniej półkolonii dla Rocznika 2006

W ubiegłym tygodniu dobiegł końca letni obóz sportowym dla naszych Orzełków z roczników: 2008, 2007 oraz 2006. Liczna grupa zawodników Orła Opole wzięła udział w pięciodniowej półkolonii, organizowanej w Kompleksie Rekreacyjno – Sportowym „Gwardia”. Obóz dochodzeniowy oparty był głównie na treningach z piłki ręcznej. Poza aspektami sportowymi  nie zabrakło jednak innych zróżnicowanych zajęć oraz ciekawych wyjść zorganizowanych.

Przez pierwsze dwa dni nasi zawodnicy rozpoczynali półkolonie kolejno od zajęć ruchowych na zewnętrznym boisku tartanowym, a we wtorek odbyły się ćwiczenia siłowe i wzmacniające na sali Crossfit . Na popołudnie zaplanowane były zajęcia sportowe z elementami piłki ręcznej na pełnowymiarowym boisku „Hali Gwardii” pod okiem doświadczonej kadry szkoleniowej, podczas których uczestnicy pracowali nad podstawowymi elementami piłki ręcznej, koordynacją ruchową, precyzją w ataku oraz kondycją fizyczną, przygotowując się do trudów nadchodzącego sezonu.

W środowy poranek młodzi sportowcy zaliczyli 9 km biegu na nadodrzańskich walach,  natomiast popołudniu mieli okazję do zabawy, chwili rozluźnienia i rywalizacji na kręgielni „Szara Villa”. Czwartek również był niezwykle intensywny, poranna sesji to trening rozruchowy na świeżym powietrzu, natomiast popołudniowe zajęcia to szlifowanie elementów piłki ręcznej na parkiecie „Hali Gwardii”..

W piątek na zakończenie obozu, młodzież po raz kolejny przebiegła 9 km, a zadaniem uczestników było poprawienie czasów ze środy, co udało się wszystkim zawodnikom. Następnie nasze Orzełki spędziły czas na świetnej zabawie na basenie letnim „Błękitna Fala”, gdzie była okazja również do aktywnego odpoczynku oraz regeneracji.

Od 27 sierpnia młodzi zawodnicy z roczników 2006 oraz 2007 rozpoczynają regularne treningi w Akademii Piłki Ręcznej ORZEŁ OPOLE wg planu:

Poniedziałek   15:30 – 17:00

Środa  15:30 – 16:30

PIĄTEK  16:00 – 17:30 (Tylko rocznik 2007)

Sobota  9:30 – 11:00

Komentarze

komentarz