Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
oboz_mhl 2018

Zakończenie letniego obozu sportowego dla uczestników IV edycji MHL

Po pięciu dniach zajęć sportowych oraz codziennych atrakcji zorganizowanych przez Klub Sportowy Orzeł Opole zakończyliśmy letnie półkolonie dla najzdolniejszych młodych adeptów piłki ręcznej, którzy zostali wyróżnieni po tegorocznej edycji Mini Handball Ligi.

Ostatni dzień na hali sportowej to przede wszystkim wykorzystanie nabytych dotychczas umiejętności i wskazówek w praktyce. Gra w ataku pozycyjnym, kontry oraz ustawienie w obronie to główne elementy na które dzieci musiały zwrócić uwagę podczas kontrolnych gierek na parkiecie „Hali Gwardii”.

Organizacja takiego obozu pozwala zaszczepić w uczestnikach pasję do piłki ręcznej i pokazać im kierunek dalszego rozwoju, dlatego po zakończeniu półkolonii, wszyscy młodzi zawodnicy otrzymali zaproszenia na treningi do szkółki piłki ręcznej Orzeł Opole, gdzie dalej mogą kontynuować swoją przygodę ze szczypiorniakiem.

Grupa uczestników po porannych zajęciach każdorazowo korzystała z ciekawych atrakcji zorganizowanych począwszy od jazdy na rolkach na opolskim ROLLKOWISKU, przez seans w kinie, spacer po ZOO oraz bardzo lubianą przez dzieci zabawę na kręgielni. Ostatniego dnia uczestnicy wybrali się na letni basen „Błękitna Fala”. Odpowiedni, aktywny  wypoczynek oraz odnowa biologiczna są niezwykle ważnymi czynnikami dla sportowców w każdym wieku. Pod tym kątem był także ustalony harmonogram obozu, gdzie w doborze atrakcji nie było żadnego przypadku, a regeneracja organizmu przypada na ostatni dzień półkolonii.

Przy okazji zakończonego obozu serdecznie dziękujemy rodzicom dzieciaków, że skrupulatnie przywozili swoje pociechy na zajęcia, niezawodnym trenerom – Bogumił Baran, Maciej Nawrocki oraz Łukasz Gradowski, za świetnie wykonaną pracę i nieoceniony bagaż wiedzy przekazany młodym zawodnikom oraz szczególnie sponsorom, którzy przekazali środki na letnie półkolonie 2018, tj.: właściciel Kompleksu Rekreacyjno – Sportowego GWARDIA, Wypożyczalnia Samochodów MOTOLIFE, oraz firma MAX BAU.

Komentarze

komentarz