Wystartowały zimowe półkolonie z Orłem Opole
Drugi tydzień zimowych ferii w województwie opolskim to dla zawodników Akademii Piłki Ręcznej Orzeł Opole czas zimowego obozu sportowego.
Przez pięć kolejnych dni zawodnicy z roczników 2003, 2004, 2005, 2006 oraz 2007 będą wspólnie spędzać czas podczas treningów piłki ręcznej, zajęć sportowych oraz ciekawych wyjść zorganizowanych.
W pierwszy dzień obozu grupa spotkała się w Kompleksie rekreacyjno – sportowym Gwardia, gdzie po omówieniu przepisów BHP oraz regulaminu obozu odbyła trening z piłki ręcznej pod okiem trenerów Bogumiła Barana i Macieja Nawrockiego.
Podczas premierowych zajęć było dużo biegania oraz ćwiczeń ogólnorozwojowych, które mają przygotować młodych adeptów piłki ręcznej do dalszego wysiłku podczas zimowych półkolonii. Pod koniec zajęć trenerzy podzielili grupę na wyrównane zespoły, które w zależności od wieku i umiejętności brały udział w gierkach z elementami piłki ręcznej na dwóch połowach boiska.
Po południu w ramach rekreacji oraz aktywnego wypoczynku uczestnicy wybrali się na lodowisko, a w drodze powrotnej, korzystając ze słońca i sprzyjającej aury, spacerowali ścieżkami Parku Nadodrzańskiego. Pierwszy dzień obozowy grupa zakończyła słodkim poczęstunkiem w lokalnej cukierni. Po powrocie na halę, najmłodsi uczestnicy półkolonii wzięli udział w sesji zdjęciowej promującej stroje sportowe na tegoroczne rozgrywki Mini Handball Ligi
Jutro na uczestników czeka wyjątkowy trening i niespodzianka przygotowana przez naszych kreatywnych trenerów.