Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
Mini Handball Liga 2019

V edycja Szkolnej Ligi Piłki Ręcznej – ruszają zapisy!

V edycja największych rozgrywek piłki ręcznej dla uczniów IV klas Szkół Podstawowych oraz młodszych roczników w województwie opolskim, wystartuje tradycyjnie już, w pierwszej połowie 2019 roku. Wraz z okresem świątecznym Ruszamy z naborem do przyszłorocznej odsłony. Ze względu na rozwój projektu oraz ilość chętnych drużyn, w najbliższych rozgrywkach udostępniamy 16 miejsc, które czekają na szkolne reprezentacje z Opola oraz regionu opolskiego, pragniemy w ten sposób stworzyć szansę kolejnym szkołom i ich uczniom na rozwój swojej pasji, jaką jest piłka ręczna.
Rozgrywki z roku na rok zyskują na popularności wśród dyrekcji i nauczycieli szkół podstawowych, a także coraz częściej wśród młodych adeptów piłki ręcznej. Projekt prężnie się rozwija, zainteresowanie nim jest ogromne, a założenia niezwykle szczytne – rozwój opolskiego szczypiorniaka, wychowanie młodych adeptów piłki ręcznej w duchu fair play oraz krzewienie kultury fizycznej i walka z biernym trybem życia młodych osób.

Mini Handball Liga – bo o niej mowa, organizowana będzie już po raz piąty, a jej założenia sprawiają, że inwestycja w dzieci i sport młodzieżowy to była fantastyczna decyzja podjęta niespełna cztery lata temu przez organizatorów i inwestorów projektu. Pomysł na zbudowanie spójnego systemu szkolenia, który funkcjonuje i stale się rozwija w Akademii Piłki Ręcznej Orzeł Opole to niewątpliwie strzał w dziesiątkę, który stanowi obecnie wizytówkę rozgrywek.
Szkolna Liga Piłki Ręcznej z każdym etapem nabiera większego znaczenia dla środowiska piłki ręcznej w naszym województwie, wyznaczając trendy i kierunek rozwoju oraz szkolenia dzieci i młodzieży. Wydarzenie to jest nie tylko sportową rywalizacją na boisku, ale świętem szczypiorniaka dla najmłodszych, którzy mogą poczuć niezwykłą atmosferę podczas uroczystego otwarcia rozgrywek oraz ceremonii wręczenia nagród na zakończenie turnieju.

W poprzedniej edycji wzięło udział ponad 140 uczniów, w tym roku organizatorzy przewidują zwiększenie liczby uczestniczących drużyn do 16 zespołów, co daje nam prawie 224 młodych graczy biegających po parkiecie podczas każdego turnieju V odsłony rozgrywek.
Warto wspomnieć, że każda ze szkół startująca w projekcie otrzyma sprzęt sportowy do użytku na lekcjach wychowania fizycznego oraz pozalekcyjnych zajęciach z piłki ręcznej. Zespoły otrzymają również dedykowane komplety strojów sportowych. Ponadto organizatorzy zapewniają podczas każdego turnieju prowiant dla uczestników oraz profesjonalną opiekę medyczną.

Uczestnicy projektu wezmą udział w czterech turniejach organizowanych od marca do czerwca 2019 roku na parkiecie Kompleksu Sportowo – Rekreacyjnego im. Jerzego Klempela, gdzie ostatnie zawody będą wielkim finałem rozgrywek połączonym z piknikiem rodzinnym.
Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny co sprawia, że nie tworzymy żadnych barier, a każda chętna placówka ma prawo zgłosić swój akces do rozgrywek.
Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Klub Sportowy Orzeł Opole, które w ramach społecznej odpowiedzialności wspiera rozwój i szkolenie młodych szczypiornistów.

Zgłoszenia przyjmujemy w trybie ciągłym, aż do zapełnienia listy uczestników. Zainteresowane drużyny prosimy o wysłanie wiadomości na adres e-mail: kontakt@orzelopole.pl Należy podać nazwę szkoły, imię i nazwisko oraz numer kontaktowy i adres e-mail opiekuna zespołu.
Decyduje kolejność zgłoszeń!

Komentarze

komentarz