Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
mini handball liga

Komplet uczestników i podział na grupy podczas Mini Handball Liga 2019

W sobotę, 23 marca wystartuje V edycja największych rozgrywek piłki ręcznej dla dzieci w naszym regionie – Mini Handball Liga, której organizatorem jest Stowarzyszenie Klub Sportowy Orzeł Opole.

Tym razem turnieje będą rozgrywane w soboty każdego miesiąc, począwszy od marca aż do czerwca. Finałowy turniej będzie uroczystym zakończeniem rozgrywek, połączonym z ceremonią wręczenia nagród. W tym roku organizatorzy przygotowują na finał wiele niespodzianek, turniej ma mieć wyjątkowy anturaż, a szczegóły zostaną w tajemnicy do samego końca.

Cykl czterech turniejów zostanie zainaugurowany w przedostatnią sobotę marca w Kompleksie Rekreacyjno – Sportowym GWARDIA o godzinie 9:00. W zawodach wezmą udział drużyny reprezentujące Szkoły Podstawowe z miasta Opola oraz ościennych miejscowości, gdyż projekt skierowany jest do uczniów IV klas oraz młodszych roczników z województwa opolskiego.
W tegorocznej edycji w zawodach rywalizować będzie 8 opolskich szkół.

Warto podkreślić, że podobnie jak w poprzednich latach, wszyscy uczestnicy otrzymają od organizatora wysokiej jakości stroje sportowe, które po zakończeniu rozgrywek staną się własnością zawodników, natomiast szkoły, których reprezentacje grają w turnieju zostaną obdarowane piłkami do szczypiorniaka, które posłużą nie tylko do przygotowania dzieci do zawodów, ale mogą zostać wykorzystane na lekcjach wychowania fizycznego, a także pozaszkolnych zajęciach SKS.
Pierwsze trzy turnieje to rywalizacja w dwóch grupach, natomiast turniej finałowy to już walka o medale. Dwie pierwsze drużyny z poszczególnych grup zmierzą się w półfinałach, następnie o miejsca na podium, natomiast pozostali także mają o co walczyć, gdyż najlepsza „ósemka” ma zagwarantowany udział w kolejnej edycji, natomiast pozostałe zespoły muszą stoczyć mecze eliminacyjne do  kolejnych rozgrywek.

W V edycji Mini Handball Ligi zobaczymy: PSP nr 1 Opole, PSP nr 24 Opole, PSP nr 21 Opole, PSP nr 26 Opole, PSP nr 3 Grodków, PSP Zawadzkie, PSP 1 Kolonowskie oraz Szkołę Podstawową z Dąbrowy.

Istotne jest, aby zdrowe nawyki i charakter u młodych osób kształtować od najmłodszych lat. My pragniemy włączyć się w aktywizację opolskiej młodzieży, propagować piłkę ręczną w naszym regionie oraz realnie wpłynąć na szkolenie młodych adeptów piłki ręcznej. Tegoroczny projekt obejmie ponad 100 uczniów z opolskich szkół.
Mini Handball Liga ma na celu propagowanie zdrowego trybu życia, kreowanie postawy fair – play, krzewienie kultury fizycznej oraz zaszczepienie w uczestnikach pasji do uprawiania szczypiorniaka. Młodzi adepci piłki ręcznej, którzy wykażą chęć kontynuowania swojej „kariery”, mają okazję do zapisania się na darmowe zajęcia do młodzieżowego klubu piłki ręcznej ORZEŁ OPOLE, gdzie z powodzeniem trenuje młodzież, która uczestniczyła w trzech poprzednich odsłonach rozgrywek.

Orzeł Opole to klub, który powstał z potrzeby reorganizacji szkolenia z zakresu piłki ręcznej wśród dzieci. Tworząc ten klub pragniemy objąć nauką gry w piłkę ręczną jak najmłodszych sportowców, umożliwiając im rozpoczęcie przygody z tym pięknym sportem, utrzymując jednocześnie najwyższe standardy szkolenia młodzieży.

MINI Handball Liga 2019:

Grupa A:

  1. PSP 26 Opole
  2. PSP 1 Opole
  3. PSP 1 Kolonowskie
  4. PSP 3 Grodków

Grupa B:

  1. PSP 24 Opole
  2. PSP 21 Opole
  3. PSP w Dąbrowie
  4. PSP Zawadzkie

Komentarze

komentarz