Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
orzel-opole

Turniej Mikołajkowy w Kielcach

W najbliższy weekend czeka nas sporo grania i starcie z zespołami piłki ręcznej z całej Polski. W dniach 2.12 – 4.12 wystąpimy na Ogólnopolskim Turnieju Mikołajkowym o Puchar Prezydenta Miasta Kielc.

W stolicy województwa świętokrzyskiego zagramy w dwóch kategoriach wiekowych – rocznik 2006 oraz rocznik 2004 połączony z rocznikiem 2005. W kategorii Chłopcy klasy IV, 12 drużyn zostało podzielonych na trzy koszyki po cztery zespoły, gdzie każdy rozegra mecz z każdym, systemem 2 x 12 minut. Orzeł Opole rocznik 2006 zagra w grupie I, gdzie kolejno zmierzy się z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski, SP 50 Białystok oraz SP 25 Kielce.  Dla naszych młodych graczy będzie to pierwszy poważny turniej i sprawdzian swoich umiejętności. Warto wspomnieć, że poprzednio zagrali w październikowym Petrol Energy Cup, gdzie w gronie pięciu drużyn z rocznika 2004, wygrali mecz i zajęli 4 miejsce.

Starsze „Orzełki” będą rywalizowały z rówieśnikami z klas VI, gdzie 10 drużyn podzielono na dwie grupy. Podopieczni Bogumiła Barana, którzy niespełna dwa tygodnie temu triumfowali w Ogólnopolskim turnieju z okazji Dnia Niepodległości w Konstantynowie Ł. , zmierzą się z ekipami z Krakowa, Przeworska oraz dwoma drużynami reprezentującymi Kielce.

Weekendowe zmagania to doskonała okazja do sprawdzenia się w rywalizacji turniejowej, która rozłożona jest na kilka dni, a o końcowym wyniku zadecyduje przygotowanie fizyczne oraz dyspozycja i regularność prezentowana przez zespoły w ciągu trzech dni rozgrywek. Dzieci z rocznika 2006 swoje spotkania będą rozgrywały na sali gimnastycznej ZSO nr 16 przy ulicy Barwinka 2, natomiast zespoły z klas VI swoje mecze stoczą na hali ZSPG 1 przy ulicy Jagiellońskiej 90. Starcia finałowe oraz zakończenie turnieju zaplanowano na niedzielne popołudnie.

Klasy IV CHŁOPCY (rocznik 2006)

Grupa I

 1. Orzeł opole
 2. UKS 50 Białystok
 3. Piotrkowianin Piotrków Trybunalski
 4. SP 25 Kielce

Grupa II

 1. WLKS „Świt” Wolica
 2. UKS 49 Białystok
 3. KS Vive Tauron Kielce
 4. SP 32 Kielce

Grupa III

 1. PSP 24 Opole
 2. SP 45 Białystok
 3. SPR Wisła Sandomierz
 4. Korab OSIR Staszów

 

Klasy VI CHŁOPCY (rocznik 2004)

Grupa I

 1. UKS Kusy Kraków I
 2. SPR Orzeł Przeworsk
 3. Orzeł Opole
 4. SP 25 Kielce
 5. KS Vive Tauron Kielce

Grupa II

 1. UKS Kusy Kraków II
 2. PSP 24 Opole
 3. KS Włókniarz Konstantynów Ł.
 4. KSSPR Końskie
 5. UKS Kusy Kielce

 

Komentarze

komentarz