Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej

Towarzyskie granie w Komprachcicach

Już w najbliższą środę czeka nas towarzyski turniej w Komprachcicach, gdzie zagramy z dobrze nam znanym zespołem gospodarzy oraz z drużyną Tułowic.
Do sportowej rywalizacji wracamy po kilku tygodniach wytężonej pracy na treningach. Trenerzy zadbali o aspekty techniczne zawodników, koordynację ruchową oraz kondycję fizyczną. Teraz pora, aby umiejętności nabyte podczas zajęć przełożyć na grę podczas meczów.

Środowe spotkanie z LKS OSiR Komprachcice będzie już czwartym w tegorocznym sezonie, a patrząc na rozkład turniejów do końca sezonu, zapewne nie ostatnim. Obie drużyny znają się bardzo dobrze, gdyż prócz rozegranych między sobą batalii, kluby  współpracują ze sobą w ramach szkolenia dzieci i młodzieży oraz wymiany doświadczeń i myśli szkoleniowej.

W krótkiej historii naszego klubu z najbliższym rywalem spotkaliśmy się już trzykrotnie. Swój premierowy mecz zagraliśmy na październikowym turnieju „Nasza Droga do Euro” w hali OSiR-u przy ulicy Szkolnej 18. Starcie zakończyliśmy wygraną 12:7, a zawody rozgrywane przy okazji promocji  Mistrzostw Europy w piłce ręcznej w naszym kraju zakończyliśmy na II miejscu, przegrywając jedynie z  MKS-em Wieluń – triumfatorem całego turnieju.
Kolejny mecz z Komprachcicami zagraliśmy w ramach zimowego obozu sportowego, wówczas spotkanie miało charakter sparingowy, a obie ekipy przystąpiły do niego na różnych etapach przygotowań do drugiej części sezonu.  Na emocje i grad bramek nie mogliśmy narzekać. Zespół z ościennej miejscowości wygrał 31:25.
Trzecie starcie pomiędzy tymi dwoma ekipami  odbyło się podczas organizowanego na hali Gwardii „Petrol Energy Cup”. I tym razem lepsi okazali się nasi rywale, którzy wygrali 17:14, a sam mecz przyniósł wiele sportowych emocji.

Wielką niewiadomą stanowi natomiast zespół z Tułowic, który otworzy środowe rozgrywki mierząc się z gospodarzami. Będzie to świetna okazja, aby podczas tego meczu podejrzeć  naszego przeciwnika i ocenić jego poziom sportowy na tle wymagającego rywala.
Podczas zawodów będzie obowiązywał system gier „każdy z każdym”, co gwarantuje wszystkim zespołom rozegranie dwóch emocjonujących spotkań. Czas gry ustalono na 2 x 20 minut.

 

Harmonogram turnieju 25.05.2016:

16:00  OSiR Komprachcice – Tułowice

17:00  Orzeł Opole – Tułowice

18:00  OSiR Komprachcice – Orzeł Opole

Komentarze

komentarz