Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
ORZEL-OPOLE

Świetna postawa Orła Opole na silnie obsadzonym turnieju w Łodzi!

W dniach  3.01 – 5.01.2020 nasza młodzież z rocznika 2005 i młodsi wzięła udział w Noworocznym Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Dyrektora Międzynarodowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego  w Łodzi. W zawodach zagrały czołowe zespoły z kraju, a prócz gospodarzy Anilany Łódź, na parkiecie zobaczyliśmy takie ekipy jak: Zagłębie Sosnowiec, MKS Piotrkowianin, MMTS Kwidzyn, APR Świdnica, Pogoń Zabrze oraz Spartę Oborniki Wielkopolskie.

Podczas trzydniowej rywalizacji zagraliśmy 5 meczów systemem każdy z każdym w fazie grupowej, a następnie w rywalizacji play-off o konkretne miejsca. Turniej rozpoczęliśmy od dwóch piątkowych porażek, kolejno z Obornikami Wielkopolskimi, które zajęły II miejsce w całych zawodach oraz gospodarzami, Anilaną Łódź, triumfatorami turnieju. Szczególnie to drugie spotkanie pokazało, że starcia z gospodarzami rządzą się swoimi prawami i zawsze należą do trudnych pojedynków.

W sobotę nasza drużyna zagrała o wiele lepsze zawody, w ostatnim grupowym meczu pokonaliśmy Pogoń Zabrze, a już w rywalizacji play-off ograliśmy w dobrym stylu APR Świdnica. W niedzielne przedpołudnie, w bezpośrednim starciu o 5. lokatę pokonaliśmy MKS Piotrkowianina Piotrków Trybunalski i ostatecznie zajęliśmy V miejsce na Noworocznym Turnieju w Łodzi, co należy uznać za sukces sportowy, zważając na wysoki poziom zawodów.
Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został wybrany Jakub Luksa, natomiast nominację do „Siódemki turnieju” jako prawoskrzydłowy otrzymał Kacper Aksamit.

Turniej był świetnym sprawdzianem formy dla naszej drużyny po krótkim wypoczynku świąteczno – noworocznym. Teraz wracamy do treningów na hali oraz zajęć Crossfit, aby pod koniec stycznia wznowić starty w Opolskiej Lidze Młodzika.

Komentarze

komentarz