Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
orzel opole 2007

Rozpoczynamy zimowy wypoczynek z Orłem Opole!

Pierwszy tydzień zimowych ferii w województwie opolskim to w Akademii Piłki Ręcznej Orzeł Opole czas zimowych półkolonii dla młodszych adeptów piłki ręcznej w naszym klubie.
Przez pięć kolejnych dni zawodnicy z roczników 2007, 2008 oraz 2009 będzie wspólnie spędzać czas podczas treningów piłki ręcznej, zajęć sportowych oraz ciekawych wyjść zorganizowanych.

W harmonogramie zaplanowano zajęcia sportowe z elementami piłki ręcznej na pełnowymiarowym boisku Hali Sportowej przy ul. Kowalskiej 2 pod okiem doświadczonej kadry szkoleniowej. Uczestnicy będą pracowali nad podstawowymi elementami piłki ręcznej, koordynacją ruchową oraz kondycją fizyczną. Poza aspektami sportowymi, na młodych zawodników czekają codzienne atrakcyjne wyjścia zorganizowane, m.in. seans w kinie Helios, bardzo lubiana przez dzieci rywalizacja na kręgielni oraz wyjazd do Parku Wodnego.
Zimowy obóz sportowy odbędzie się w formie półkolonii w terminie 10.02 – 14.02.2020 w Kompleksie Rekreacyjno – Sportowym Kowalska 2. Zbiórka zakwalifikowanych zawodników odbywa się o godzinie 8:30 na hali sportowej.
Organizatorzy zapewniają opiekę kadry pedagogicznej w trakcie trwania obozu, ubezpieczenie uczestników, opiekę medyczną, dwudaniowy ciepły posiłek oraz ciekawe atrakcje pozasportowe.

W pierwszy dzień obozu grupa spotkała się w Kompleksie rekreacyjno – sportowym Kowalska 2, gdzie przed południem nasi obozowicze odbyli trening z piłki ręcznej pod okiem trenera Bogumiła Barana.
Podczas premierowych zajęć było dużo biegania oraz ćwiczeń ogólnorozwojowych, które mają przygotować młodych adeptów piłki ręcznej do dalszego wysiłku podczas zimowych półkolonii. Pod koniec zajęć grupa została podzielona na wyrównane zespoły, które w zależności od wieku i umiejętności brały udział w gierkach z elementami piłki ręcznej na dwóch połowach boiska.

W ramach popołudniowego wyjścia zorganizowanego wybraliśmy się na opolskie Rollkowisko. Na miejscu uczestnicy półkolonii korzystali ze strefy sportowej, jeździli na rolkach, a chętni mogli spróbować swoich sił w boksie, w ramach otwartych zajęć w Opolskim Klubie Bokserskim.

Komentarze

komentarz