Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
orzel-opole 2016/2017

Rusza Wojewódzka Liga Dzieci

Pod koniec listopada startują ligowe rozgrywki najniższej kategorii wiekowej w piłce ręcznej. W poniedziałek 20.11 rozegramy premierowy turniej tegorocznej Opolskiej Ligi Dzieci – Chłopcy.

Nasza drużyna złożona z chłopaków z rocznika 2005 i młodszych do tej pory jednak nie próżnowała, poza systematycznymi treningami, na inaugurację sezonu 2017/2018 chłopcy wystąpili na silnie obsadzony Festiwalu Piłki Ręcznej w  Świdnicy, gdzie zajęli 5. miejsce, a pod koniec października triumfowali  podczas ogólnopolskiego turnieju piłki ręcznej ORZEŁ OPOLE CUP, który został  zorganizowany przez nasz Klub. W najbliższym czasie czekają nas także Mikołajkowy turniej w Kielcach oraz świąteczne rozgrywki piłki ręcznej w Komprachcicach.

Wracając do zmagań ligowych, to warto wspomnieć, że chłopcy będą bronili mistrzostwa województwa opolskiego zdobytego przed rokiem przez swoich starszych kolegów, którzy weszli w wiek młodzika. W obecnej drużynie są jednak zawodnicy, którzy byli w tamtej ekipie i z powodzeniem występowali na ligowych parkietach w zeszłym sezonie.

Nasza drużyna przystępuje do rywalizacji  przygotowana pod względem fizycznym, mentalnym i pełna optymizmu na dobre granie i pozytywny wynik.
W ramach rywalizacji w grupie „B” zmierzymy się z Siódemką Ozimek, ASPR Zawadzkie oraz Gwardią Opole. Stawka jest niezwykle wyrównana, a o końcowym triumfie będzie decydowała lepsza dyspozycja dnia, koncentracja i walka na parkiecie, wynik w każdym starciu jest sprawą otwartą, co zapowiada nam wielkie emocje w wojewódzkich zmaganiach.

I kolejka, Gr. B Okręgowa Liga OZPR w kategorii Dzieci – Chłopcy (20.11.2017):

Siódemka Ozimek – ASPR Zawadzkie

Gwardia Opole – Orzeł Opole

ASPR Zawadzkie  – Orzeł Opole

Siódemka Ozimek – Gwardia Opole

Gwardia Opole – ASPR Zawadzkie

Orzeł Opole – Siódemka Ozimek

Komentarze

komentarz