Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
Orzeł Opole-Liga OZPR

Nasi zawodnicy odbyli kolejną lekcję szczypiorniaka

Orzeł Opole-Liga OZPRPo drugim turnieju rozegranym w ramach Okręgowej Ligi OZPR w Brzegu, wciąż pozostajemy bez zdobyczy punktowej, a każdy kolejny mecz pokazuje, że nie będzie o nią wcale łatwo, gdyż wszystkie drużyny robią postępy, a poziom rozgrywek jest coraz wyższy.

W niedzielny poranek na miejsce rozgrywania zawodów przybyliśmy bardzo sprawnie i bez żadnych problemów. Po konsultacjach trenerów z sędziami ustalono czas gry na 2 x 10 min. W pierwszej połowie, wg przepisów ZPRP, obowiązywał system gry w obronie „każdy swego”, natomiast w drugiej części spotkania w defensywie był nakaz gry strefą 6-0. Jak się okazało dużo lepiej wychodziły nam pierwsze partie meczów, a sporo problemów młodym zawodnikom Orła sprawiała gra w ataku pozycyjnym.

W pierwszym meczu przeciwko Orlikowi Brzeg dobrze weszliśmy w spotkanie, lecz kilka błędów w ataku oraz niewykorzystane rzuty karne sprawiły, że straciliśmy kontakt z przeciwnikiem. Swoje w ataku zrobił także rosły rozgrywający Jakub Kałamuniak, który rzucił kilka efektownych bramek z dystansu. Z upływem czasu gra naszych zawodników wyglądała coraz gorzej, a ostatecznie przegraliśmy 18:5.

Kolejny mecz to starcie, w którym można było upatrywać szansy na zdobycie pierwszych ligowych punktów w tym sezonie. W meczu przeciwko Gwardii Opole, Orzeł miał świetne otwarcie, a skuteczna gra w ataku Adama Janikowskiego i Kamila Liliena oraz twarda gra w obronie całego zespołu przyniosła zamierzone efekty. Po pierwszej części meczu prowadziliśmy 10:8. Niestety druga połowa to powtórka z poprzedniego meczu i bezsilność naszych zawodników w ataku pozycyjnym. W drużynie Gwardii skutecznie zaczął trafiać Jakub Jancy, który znów zdobył najwięcej bramek w całym turnieju i umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji zdobywców bramek z dorobkiem 35 rzuconych goli. Orzeł w końcowym rozrachunku przegrał mecz 16:13.

Ostatnie spotkanie tego dnia to potyczka z najlepszym zespołem w grupie „A” oraz zwycięzcą wszystkich dotychczasowych spotkań. UKS Olimp Grodków nie pozostawił złudzeń, zagrał zespołowo, skutecznie, a atutem podopiecznych Romana Smolińskiego były szybkie wznowienia po naszych błędach. Pojedynek zakończył się wynikiem 18:7. Pocieszającym jest fakt, że to był dużo lepszy mecz naszych Orłów niż ten rozegrany w Opolu.

Pozostajemy wciąż na ostatnim miejscu w grupie, teraz przed nami przerwa świąteczna i czas na regenerację oraz odpoczynek. Początki bywają niezwykle trudne, a na efekty ciężkiej pracy podczas treningów przyjdzie nam poczekać. Jak już trenerzy podkreślali wielokrotnie, tak przekazali również swoim podopiecznym i tym razem. Wyniki na tym etapie to sprawa drugorzędna. Najważniejsze jest zdobywanie cennego szlifu, grywanie z najlepszymi i ciągły rozwój, który zaprocentuje w przyszłości.

Wyniki II Turnieju Okręgowej Ligi OZPR:

Orzeł Opole – SKS Orlik Brzeg   5:18 (3:9)

UKS Olimp Grodków – KS Gwardia Opole 15:12 (7:7)

Orzeł Opole – KS Gwardia Opole 13:16 (10:8)

SKS Orlik Brzeg – UKS Olimp Grodków 13:14 (9:7)

Orzeł Opole – UKS Olimp Grodków 7:18 (3:13)

KS Gwardia Opole – SKS Orlik Brzeg 11:20 (4:8)

 

Tabela Okręgowej Ligi OZPR Chłopców, Gr. A:

  1. UKS Olimp Grodków 12 pkt
  2. SKS Orlik Brzeg 8 pkt
  3. KS Gwardia Opole 4 pkt
  4. Orzeł Opole 0 pkt

Komentarze

komentarz