Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
zimowy -turniej-pabianice

III miejsce Orła na turnieju w Pabianicach

W dniach 27.01 – 28.01.2018 nasza młodzież z rocznika 2004 oraz 2005 wzięła udział w silnie obsadzonym ogólnopolskim turnieju piłki ręcznej w Pabianicach.

Podczas dwudniowej rywalizacji zagraliśmy 6 meczów systemem każdy z każdym, 2 x 15 minut. Turniej rozpoczęliśmy od bardzo dobrego spotkania z ekipą Ostrovii Ostrów Wlkp., w którym świetnie funkcjonowała nasza obrona i to ona okazała się kluczem do sukcesu, gdyż mecz zakończyliśmy wynikiem 13:5. Kolejne starcie przyprawiło nam ogromnych emocji i było jednym z najlepszych spotkań podczas całego turnieju. W meczu z triumfatorem całych zawodów, Junakiem Włocławek, graliśmy jak równy z równym do samego końca, ostatecznie przegrywając jedną bramką 18:17. Ostatni sobotni pojedynek stoczyliśmy z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Mecz był wyrównany, a trudy podróży i dwóch wcześniejszych potyczek dały się we znaki naszym zawodnikom. Jednak więcej zimnej krwi i doświadczenia wykazała nasza drużyna, która zbudowała przewagę w końcówce spotkania, wygrywając 16:11

Niedzielę rozpoczęliśmy od spotkania z gospodarzami, PABIKS-em Pabianice. Przez cały mecz wynik oscylował w okolicach remisu lub minimalnym prowadzeniem dla nas. Przewagę 2 -3 bramek wypracowaliśmy po raz kolejny w końcówce drugiej części rywalizacji, wygrywając 14:11. Mecz pokazał, że starcia z gospodarzami rządzą się swoimi prawami i zawsze należą do trudnych pojedynków. Kolejnym naszym rywalem był MKS Poznań, drużyna solidna z rosłymi zawodnikami,  w tym spotkaniu trener Bogumił Baran wystawił głównie zawodników z rocznika 2005, aby mogli pograć w większym wymiarze czasowym. Test zdali wzorowo, a Orzeł zanotował kolejne zwycięstwo, tym razem 15:11.

O kolejności na podium decydował ostatni nasz mecz z dobrze znanym rywalem, WŁÓKNIARZEM Konstantynów Łódzki. Obie drużyny pokazały kawał dobrej piłki ręcznej i solidną grę w obronie. Spotkanie zakończyło się niskim wynikiem remisowym 10:10.
Niezwykle wyrównany poziom turnieju sprawił, że o kolorze medalu decydował lepszy bilans bramkowy, a ten mieliśmy gorszy od Włókniarza i ostatecznie zajęliśmy III miejsce na I Zimowym turnieju w Pabianicach, co uznajemy za sukces sportowy zważając na wysoki poziom zawodów.
Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został wybrany Przemysław Walczak, natomiast nominację do „Siódemki turnieju” jako lewoskrzydłowy otrzymał Filip Rawecki.

Rozgrywki prócz ogólnopolskiego zasięgu i wysokiego poziomu sportowego zostały także bardzo dobrze zorganizowane. Były atrakcyjne nagrody indywidualne dla zawodników i trenerów, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Trzem najlepszym drużynom organizatorzy przekazali worek markowych piłek SELECT, co również było przedmiotem rywalizacji drużyn,
Turniej był świetnym sprawdzianem formy dla naszej drużyny po dwutygodniowym okresie przygotowawczym. Teraz wracamy do treningów na hali oraz zajęć Crossfit, aby pod koniec lutego wznowić starty w Opolskiej Lidze Młodzika od meczu z Olimpem Grodków na własnej hali.

 

Wyniki rywalizacji:

Sobota, 27.01.2018:

Orzeł Opole– Ostrovia Ostrów Wlkp. 13:5

Junak Włocławek Orzeł Opole   17:18

Piotrkowianin Piotrków Tryb. – Orzeł Opole   16:11

Niedziela, 28.01.2018:

PABIKS Pabianice – Orzeł Opole   11:14

Orzeł Opole –  MKS Poznań   15:11

Włókniarz Konstantynów Ł. – Orzeł Opole  10:10

Klasyfikacja końcowa:

  1. Junak Włocławek    10
  2. Włókniarz Konstantynów Ł.   9
  3. Orzeł Opole     9
  4. Ostrovia Ostrów Wlkp.    8
  5. Pabiks Pabianice     3
  6. MKS Poznań     2
  7. Piotrkowianin Piotrków Tryb.   1

Komentarze

komentarz