Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
oboz zimowy 2018-orzel-opole

Podsumowanie zimowych półkolonii 2018

Wraz z zakończeniem ferii w województwie opolskim, dobiegł również końca zimowy obóz sportowym dla naszych Orzełków z roczników: 2008, 2007 oraz 2006. Liczna grupa zawodników Orła Opole wzięła udział w pięciodniowej półkolonii, organizowanej w Kompleksie Rekreacyjno – Sportowym „Gwardia”.  Obóz dochodzeniowy oparty był głównie na treningach z piłki ręcznej. Poza aspektami sportowymi  nie zabrakło jednak innych zróżnicowanych zajęć oraz ciekawych wyjść zorganizowanych.

Przez pierwsze trzy dni nasi zawodnicy rozpoczynali półkolonie kolejno od zabawy na lodowisku, rywalizacji na kręgielni oraz sensu w kinie HELIOS. Na popołudnie zaplanowane były zajęcia sportowe z elementami piłki ręcznej na pełnowymiarowym boisku „Hali Gwardii” pod okiem doświadczonej kadry szkoleniowej, podczas których uczestnicy pracowali nad podstawowymi elementami piłki ręcznej, koordynacją ruchową, precyzją w ataku oraz kondycją fizyczną.

W czwartek cały dzień nasza młodzież spędziła na świetnej zabawie w Parku Wodnym w Rudzie Śląskiej, gdzie była okazja również do aktywnego odpoczynku oraz regeneracji. Piątek, który był jednocześnie zakończeniem obozowych zmagań, rozpoczęliśmy od treningu piłki ręcznej, następnie wybraliśmy się do strefy sportowej i gier umiejscowionej przy Rollkowisku w Dom EXPO w Opolu. Tam Orzełki rywalizowały w jeździe na rolkach, podczas gier multimedialnych oraz w sportowych konkurencjach z nagrodami przygotowanych przez trenera Bogumiła Barana.

5 dni spędzonych w fantastycznym gronie trenerów, wychowawców i samych uczestników, pokazały, że ciężka praca nas wszystkich przynosi efekty. Młodzież lgnie do piłki ręcznej, rozwija swoje umiejętności oraz pasje, co motywuje opiekunów i trenerów do dalszego zaangażowania. Wszyscy uczestnicy mieli okazję do integracji, wspólnych zabaw i intensywnych treningów co z pewnością zaowocuje jeszcze lepszą współpracą na boisku i poza nim.

Komentarze

komentarz