Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
mini-handball-liga

III edycja Mini Handball Ligi rusza 5 marca!

Nowy rok to dla wielu opolskich szkół czas intensywnych przygotowań do III edycji Mini Handball Ligi, które ze względu na poziom sportowy i liczbę uczestników stanowią największe rozgrywki piłki ręcznej dla dzieci z województwa opolskiego. Zawody składają się z czterech turniejów, gdzie pierwsze trzy serie to rywalizacja w grupie systemem „mecz i rewanż”, natomiast podczas ostatniej odsłony, która przypada na niedzielę, 11 czerwca, drużyny walczą w fazie pucharowej o medale i konkretne miejsca, zgodnie z zajętymi w fazie grupowej lokatami.

Mini Handball Liga, której organizatorem jest Klub Sportowy Orzeł Opole zainaugurowana zostanie 5 marca o godzinie 9:30 w Kompleksie rekreacyjno sportowym „Gwardia” przy ulicy Kowalskiej 2, część sportową tradycyjnie już poprzedzi uroczysta prezentacja drużyn i ceremonia otwarcia zawodów.
Z początkiem roku 2017, 10 zespołów zostało podzielonych na dwie grupy, a każda ekipa rozegra podczas III edycji minimum 9 spotkań, ponadto szkoły zostaną zaopatrzone w piłki do mini handballu, a każdy uczestnik otrzyma strój sportowy. W obecnym sezonie, tak jak w dwóch poprzednich, w zawodach zaprezentują się drużyny z Miasta Opola oraz ościennych miejscowości pośród których znaleźli się: PSP nr 3 Grodków, PSP Zawadzkie, PSP nr 1 Opole, PSP nr 24 Opole, PSP nr 21 Opole, PSP Tarnów Op., PSP Komprachcice, PSP nr 14 Opole, PSP nr 15 Opole oraz PSP nr 26 Opole.

„Dbamy o każdy szczegół podczas organizacji tego typu wydarzenia, placówki, które biorą udział w zawodach sportowych zaopatrujemy w niezbędny sprzęt sportowy, który pozwala na prowadzenie przez szkoły lekcji wychowania fizycznego z piłki ręcznej oraz pozalekcyjnych zajęć sportowych, dodatkowo uczestnicy dostają na własność wysokiej jakości stroje sportowe, w których mogą trenować i występować podczas różnorakich imprez sportowych.
W trakcie samego wydarzenia zapewniamy wykwalifikowaną opiekę medyczną nad zawodnikami, prowiant dla wszystkich uczestników, poczęstunek oraz ciepłe napoje dla trenerów i zaproszonych gości, a na koniec edycji każdy otrzymuje atrakcyjne nagrody ufundowane przez naszych partnerów i sponsorów” – podkreślają organizatorzy rozgrywek.

Mini Handball Liga ma na celu propagowanie zdrowego trybu życia, kreowanie postawy fair – play, krzewienie kultury fizycznej oraz zaszczepienie w uczestnikach pasji do uprawiania szczypiorniaka. Młodzi adepci piłki ręcznej, którzy wykażą chęć kontynuowania swojej „kariery”,  mają okazję do zapisania się na darmowe zajęcia do młodzieżowego klubu piłki ręcznej ORZEŁ OPOLE, gdzie z powodzeniem trenuje młodzież, która uczestniczyła w dwóch poprzednich odsłonach rozgrywek.

Komentarze

komentarz