Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
pego-mini-handball-liga-2016

Finał godny mistrzów. Kolonowskie obroniło tytuł!

To było niesamowite niedzielne przedpołudnie na „Hali Gwardii. 10 zespołów szklonych stanęło do finałowej rywalizacji największego turnieju piłki ręcznej w województwie opolskim.
Zmagania rozpoczęliśmy od mocnego akcentu, gdyż po obu stronach parkietu doszło do półfinałowych rywalizacji. PSP 2 podejmowało PSP 24, natomiast w drugiej parze PSP Kolonowskie stoczyło bój  z PSP Grodków. Spotkania rozgrzały licznie zgromadzoną publiczność i dały nam przedsmak emocji, których tego dnia w Kompleksie rekreacyjno – sportowym Gwardia nie brakowało. Niebiescy z opolskiej „dwójki” pokonali podopiecznych Elżbiety Szarek i w kapitalnym stylu zameldowali się w finale tegorocznej edycji PEGO Mini Handball Ligi. Ich rywalem został obrońca trofeum z Kolonowskiego, który pokonał grodkowian 21:13.

Przed decydującymi meczami o medale na parkiet wybiegły zespoły, które walczyły o pozostałe lokaty  w turnieju. W meczu outsiderów rozgrywek PSP Tarnów Op. rozgromił drużynę z Kamiennej 15:3, notując jednocześnie pierwsze zwycięstwo w II edycji PMHL, które pozwoliło im zająć 9. miejsce w klasyfikacji generalnej.
O 7. lokatę powalczyły ekipa z  Komprachcic oraz PSP 14, w tym starciu lepsza okazała się drużyna „czternastki, która wygrała 18:9.
Prawdziwy popis piłki ręcznej mieliśmy w spotkaniu o 5. miejsce, zarówno „jedynka” jak i „dziewiątka” chciały pozostawić po sobie dobre wrażenie, ostatecznie wygrali podopieczni Bogumiła Barana 13:7.

Na deser pozostały nam starcia o medale. W finale pocieszenia, czyli w meczu o brąz mieliśmy to, co kibice lubią najbardziej – otwarty mecz, w którym oba zespoły nastawiły się na ofensywną grę. Żywiołowo dopingujący kibice zobaczyli aż 39 bramek, co w tegorocznych turniejach było rzadkością, a wynik końcowy na tablicy wskazywał 23:16 dla ekipy Romana Smolińskiego i to „zieloni” z Grodkowa mogli zawiesić na swojej szyi brązowe medale.
Na koniec starcie godne mistrzów podczas którego zaprezentowały się zdecydowanie dwie najlepsze drużyny PEGO Mini Handball Ligi. „Dwójka” i Kolonowskie pokazały szczypiorniak na najwyższym poziomie z fantastycznymi bramkami, niesamowitymi paradami bramkarskimi oraz z akcjami, którymi nie powstydziłyby się najlepsze zespoły dziecięce w naszym kraju. Dzięki szerokiej i wyrównanej ławce, więcej sił w końcówce spotkania wystarczyło podopiecznym Tomasza Kubika, ponieważ to bramki i akcje w ostatnich minutach meczu decydowały o zwycięstwie w tym niezwykle wyrównanym starciu. PSP kolonowskie triumfowało 19:14 i po raz drugi z rzędu wygrało PEGO Mini Handball Ligę.

Po zawodach sportowych zostali nagrodzeni wszyscy uczestnicy rozgrywek oraz ich trenerzy. Organizatorzy wręczyli także nominacje na letni obóz sportowy dla wyróżniających się zawodników. Rozdane zostały również nagrody dla najlepszych graczy całych rozgrywek. Najlepszym bramkarzem został Kamil Semczuk z PSP 2, a koronę króla strzelców zgarnął jego kolega z drużyny, Wiktor Andruszko. Najlepszym zawodnikiem II edycji został Filip Rawecki z PSP nr 14.
Po zakończeniu uroczystości wszyscy uczestnicy, ich rodziny oraz trenerzy wspólnie świętowali podczas grillowania na trenie rekreacyjnym  za „Halą Gwardii”.

Turniej finałowy PEGO Mini Handball Liga:

Półfinały:

PSP 2 – PSP 24  19:13

PSP Kolonowskie – PSP Grodków  21:13

Mecz o 9. miejsce:

PSP Tarnów Op. – PSP Kamienna  15:3

Mecz o 7. Miejsce:

PSP Komprachcice – PSP 14 9:18

Mecz o 5. miejsce:

PSP 1 – PSP 9  13:7

Mecz o 3. miejsce:

PSP Grodków – PSP 24  23:16

Finał

PSP 2 – PSP Kolonowskie  14:19

 

Klasyfikacja końcowa:

  1. PSP Kolonowskie
  2. PSP 2
  3. PSP Grodków
  4. PSP 24
  5. PSP 1
  6. PSP 9
  7. PSP 14
  8. PSP Komprachcice
  9. PSP Tarnów Op.
  10. PSP Kamienna

Komentarze

komentarz