Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej

Czas rozstrzygnięć w rywalizacji grupowej II edycji

W najbliższą niedzielę, tj. 24.04.2016 poznamy ostateczne rozstrzygnięcia i kolejność drużyn zarówno w grupie „A” jak i „B”. O ile w pierwszym przypadku sytuacja wydaje się już klarowna, a zespołami, które awansują do półfinałów będą drużyny, które od samego początku rozgrywek okupują szczyt tabeli – PSP Grodków oraz PSP nr 2, o tyle w grupie „B” sprawa awansu do ścisłego finału pozostaje nadal otwarta. Zdecydowanym liderem jest ekipa z Kolonowskiego. Podopieczni Tomasza Kubika nie zaznali jeszcze porażki w tegorocznej edycji.  Poza tym aż trzy zespoły pozostają w grze o drugie miejsce premiowane awansem do półfinału – Komprachcice, szkoła nr 9 oraz PSP nr 24. Już w pierwszej kolejce jedna z tych szkół może stracić szanse  na wymarzone półfinały. Wówczas odbędzie się starcie PSP 24 z PSP Komprachcice. Kolejny bezpośredni pojedynek drużyn zainteresowanych awansem będzie miał miejsce w IV serii spotkań, wówczas rywalizować  będą „dziewiątka” z Komprachcicami. Kluczem do sukcesu może okazać się zwycięstwo z  liderem grupy z Kolonowskiego, gdyż zarówno PSP 24 jak i PSP nr 9 czekają boje z faworytem tegorocznych rozgrywek.

W grupie „A” niedzielne zmagania zainauguruje starcie „jedynki” z „dwójką”,  a zawodnicy Bogumiła Barana wcale nie stoją na straconej pozycji, gdyż nie raz udowadniali, że potrafią wznieść się na bardzo wysoki poziom. W drugiej kolejce czeka nas stracie „14” z Grodkowem, które również gwarantuje sporo emocji – pierwszy pojedynek obu ekip stał na bardzo wysokim poziomie, a wynik był sprawą otwartą do samego końca. Ostatecznie wygrali „zieloni”, rewanż zapowiada się jednak pasjonująco. W trzeciej kolejce będziemy obserwowali mecz Tarnowa Opolskiego z PSP 1. Drużyna z pobliskiej gminy z turnieju na turniej rozkręca się  i z pewnością postawi bardzo trudne warunki swoim przeciwnikom.  Jednocześnie w grupie „B” nastąpi starcie PSP nr 24 z Kamienną, tam jednak trudno oczekiwać, aby outsider grupy sprawił niespodziankę, choć z pewnością również możemy odnotować progres „niebieskich” w stosunku do pierwszych meczów. .

W czwartej batalii czekają nas arcyciekawe spotkania. W grupie „A”, PSP nr 14 podejmie „dwójkę”, natomiast na drugiej połówce parkietu odbędzie się wspomniane starcie  „dziewiątki” z Komprachcicami. Podczas piątej kolejki tego dnia odbędzie się pojedynek „Dawida z Goliatem” w obu grupach. Grodków podejmie Tarnów Opolski, a w ramach grupy „B” zagrają Kolonowskie i Kamienna. Na zakończenie rywalizacji grupowej „czternastaka” zmierzy się z „jedynką”  – ten pojedynek może zadecydować o jakże istotnym trzecim miejscu w grupie „A”, które w końcowym rozrachunku pozwoli zagrać o V miejsce w całych rozgrywkach. Na sąsiednim boisku PSP 24 stoczy bój z Kolonowskiem. Dla zawodników Elżbiety Szarek może to być decydujący mecz o półfinał.

Po niedzielnym turnieju wyłonieni zostaną półfinaliści rozgrywek, a kolejne zespoły poznają swoich przeciwników w walce o pozostałe lokaty. Jest to o tyle istotne, że najlepsza „ósemka” II edycji ma zagwarantowany udział w przyszłorocznej Mini Handball Lidze. Pozostali chętni będą musieli wykazać się w drodze eliminacji.

Początek zmagań na Hali Gwardii zaplanowano na godzinę 9:00.

Grupa A:

  1. PSP 2
  2. PSP nr 3 Grodków
  3. PSP 14
  4. PSP nr 1
  5. PSP Tarnów Opolskie

9:00     PSP 1 – PSP 2

9:30     PSP 14 – PSP Grodków

10:00   PSP Tarnów Opolski – PSP 1

10:30   PSP 14 – PSP 2

11:00   PSP Grodków – PSP Tarnów Opolski

11:30   PSP 14 – PSP 1

 

Grupa B

  1. PSP Kolonowskie
  2. PSP 24
  3. PSP 9
  4. PSP Komprachcice
  5. PSP Kamienna

9:00      PSP 24 – PSP Komprachcice

9:30      PSP 9 – PSP Kolonowskie

10:00    PSP 24 – PSP Kamienna

10:30    PSP 9 – PSP Komprachcice

11:00    PSP Kolonowskie – PSP Kamienna

11:30    PSP 24 – PSP Kolonowskie

 

Komentarze

komentarz