Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
mini handball liga 2016 kamienna

Rozgrywki w grupach zakończone. Znamy finalistów PMHL 2016!

Trzeci turniej PEGO Mini Handball Ligi nie rozczarował. Podobnie jak w poprzedniej edycji, to właśnie ostatni dzień rywalizacji w grupach okazał się być niezwykle zaciętym. Padł także pierwszy w tej edycji sensacyjny wynik.

W grze o awans do półfinałów, przed trzecim dniem rywalizacji, miało szansę jeszcze sześć zespołów, z czego aż cztery w grupie B. Zwiastowało to oczywiście ogromne emocje po tej części boiska. Nieoczekiwanie jednak, dużo bardziej zacięte spotkanie, w pierwszej serii meczów, kibice obejrzeli na parkiecie przeznaczonym do gry dla grupy A. Pewna gry w półfinałach PSP 2 podejmowała prowadzony przez trenera Bogumiła Barana zespół PSP 1. Faworyci z „dwójki” zupełnie przespali początek meczu i przegrywali już 4:0. Skuteczna pogoń pozwoliła im jednak odrobić starty a po zaciętej końcówce ostatecznie zwyciężyć 11:10. Po drugiej stronie parkietu, mecz dwóch zespołów walczących o półfinały był bardziej jednostronny. Będąca w najlepszym położeniu w walce o 2. miejsce w grupie PSP 24 pewnie pokonała ubiegłorocznych finalistów z Komprachcic.

Po zwycięstwie PSP 2 dłużni nie mogli pozostać młodzi szczypiorniści z Grodkowa, którzy także potwierdzili aspiracje do zwycięstwa w całym turnieju, pewnie pokonując PSP 14. Dzięki temu zwycięstwu grodkowianie ponownie zrównali się punktami z zespołem „dwójki”. W grupie B zdecydowany faworyt z Kolonowskiego bez problemów poradził sobie z PSP 9.

W trzeciej serii spotkań, kolejny doskonały mecz zaserwowali kibicom podopieczni Bogumiła Barana. Tym razem po zaciętym spotkaniu pokonali szkołę z Tarnowa Opolskiego 14:9. Wysokie zwycięstwo po drugiej stronie boiska odnieśli zawodnicy z PSP 24, którzy pokonując zespół z Kamiennej zapewnili sobie drugą lokatę w grupie i udział w półfinałach.

Kolejne dwa spotkania były dość jednostronne. Fantastyczny mecz w grupie A zagrali „granatowi” z PSP 2. Mimo dobrej gry rywala w obronie, pokonali PSP 14 aż 15:3. W grupie B mecz był nieco bardziej wyrównany, ale ostatecznie PSP 9 pokonało zespół trenera Macieja Nawrockiego 15 do 7.

Do sensacyjnego rozstrzygnięcia doszło w piątej serii meczów. Na boisku grupy A zgodnie z przewidywaniami „Goliat” z Grodkowa pokonał „Dawida” z Tarnowa Opolskiego 17:4. Po drugiej stronie boiska również doszło do pojedynku faworyta z outsiderem. Ku zaskoczeniu publiczności, po zaciętym meczu, to jednak PSP Kamienna pokonała zdecydowanego lidera z Kolonowskiego 10:9. Warto dodać, że dla zespołu z Kamiennej był to pierwszy wygrany mecz na parkiecie PEGO Mini Handball Ligi. Ubiegłoroczni triumfatorzy natomiast, po raz pierwszy stracili punkty.

Podopieczni trenera Tomasza Kubika szybko zrehabilitowali się za tę porażkę pokonując PSP 24 w „meczu na szczycie” grupie B 16:12. Rywalizację w grupie A zamknął natomiast mecz PSP 1 z PSP 14, w którym młodzi piłkarze ręczni z „jedynki” potwierdzili świetną tego dnia dyspozycję i pokonali rywala 18:11.

Przed uczestnikami PEGO Mini Handball ligi ponad miesiąc przerwy, którą z pewnością poświęcą na intensywne treningi przed Wielkim Finałem. Efekty regularnej gry w piłkę ręczną w szkołach już widać gołym okiem, bowiem podobnie jak w pierwszej edycji turnieju obserwujemy wyraźny wzrost poziomu gry z turnieju na turniej.

Wielki Finał PMHL 2016 zaplanowany jest na czerwiec wówczas poznamy końcową klasyfikację tegorocznej edycji. Zmagania rozpoczną się od dwóch meczów półfinałowych, w których zmierzą się: PSP 2 z PSP 24 oraz PSP Grodków z PSP Kolonowskie. W kolejnych dwóch meczach poznamy zdobywców miejsc 10 – 7. W meczu o 9. lokatę zmierzą się zespoły z Kamiennej i Tarnowa Opolskiego. O siódme miejsce powalczą PSP 14 z PSP Komprachcice. Trzecia seria spotkań wyłoni zdobywców 5. lokaty i brązowego medalu. O miejsce piąte powalczą PSP 1 i PSP 9. W meczu o 3. lokatę zmierzą się zespoły, które odniosą porażki w półfinałach. Rywalizację zakończy mecz finałowy z udziałem zwycięzców meczów półfinałowych.

 

Wyniki III turnieju PMHL 2016:

Grupa A:

PSP 1 10:11 PSP 2

PSP 14 15:23 PSP Grodków

PSP Tarnów Opolski 9:14 PSP 1

PSP 14 3:15 PSP 2

PSP Grodków 17:4 PSP Tarnów Opolski

PSP 14: 11:18 PSP 1

 

Grupa B:

PSP 24 17:11 PSP Komprachcice

PSP 9 9:18 PSP Kolonowskie

PSP 24 15:5 PSP Kamienna

PSP 9 15:7 PSP Komprachcice

PSP Kolonowskie 9:10 PSP Kamienna

PSP 24 12:16 PSP Kolonowskie

Komentarze

komentarz