Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej

12 czerwca odbędzie się finał rozgrywek PMHL!

Za nami trzy emocjonujące turnieje II edycji PEGO MINI HANDBALL LIGI po których wyłonieni zostali tegoroczni finaliści. Teraz czeka nas miesiąc przerwy, który  został zaplanowany z myślą o naszych uczestnikach, gdyż zawodnicy startujący w rozgrywkach to w większości dzieci, które w miesiącu maju przystąpią do Komunii Świętych. Dla wszystkich zespołów jest to także okazja, aby solidnie przepracować ten okres i przygotować wysoką formę na decydujące mecze.

Turniej finałowy II edycji został zaplanowany na drugą niedzielę czerwca, tj. 12.06.2016, a pierwsze starcia odbędą się o godzinie 9:00 w Kompleksie rekreacyjno – sportowym GWARDIA.

W półfinałach zagrają dwie drużyny z Opola oraz dwie z ościennych miejscowości. Końcowy układ tabeli po rozgrywkach grupowych spowodował, że takie proporcje zostaną zachowane również w ścisłym finale, gdyż w pierwszym meczu półfinałowym zobaczymy starcie PSP 2 z PSP 24, a w drugim meczu w walce o finał zagrają debiutant z Grodkowa oraz faworyt całych rozgrywek z Kolonowskiego.  Szczególnie pojedynek szkół z Opola pokazuje jakie postępy poczyniły obie drużyny. W zeszłym sezonie podopieczni Elżbiety Szarek zajęli siódme miejsce, natomiast „dwójka” była szósta na koniec rozgrywek, w których wówczas brało udział 8 drużyn. Obie ekipy w obecnym sezonie będą walczyły o medale i wysokie lokaty. Bardzo ciekawie zapowiada się także rywalizacja o pozostałe miejsca. W potyczce o miejsce 5. zmierzą się PSP 1 oraz PSP 9, natomiast o 7. lokatę powalczą ubiegłoroczny finalista z Komprachcic i PSP 14. O 9. pozycję stoczą bój drużyny z Tarnowa Opolskiego i Kamiennej. Oba zespoły poczyniły ogromne postępy w porównaniu z  turniejem inauguracyjnym, co gwarantuje wielkie emocje, a  faworyta tej potyczki wskazać bardzo trudno.  Smaczku rywalizacji dodaje fakt, że szkoła z Kamiennej na zakończenie rywalizacji grupowej sensacyjnie pokonała lidera grupy „B” – PSP Kolonowskie, a zespół z Tarnowa Op. wciąż czeka na swoją pierwszą wygraną podczas II edycji.

Po finałowym turnieju odbędzie się uroczysta ceremonia wręczenia medali i nagród, zostaną uhonorowani najlepsi zawodnicy II edycji PEGO Mini Handball Ligi, a gracze, którzy wyróżnili się podczas czterech turniejów otrzymają zaproszenie na letni obóz sportowy.

Po części oficjalnej organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników wraz z rodzinami na wspólne grillowanie na tarasie za halą Gwardii.

Turniej finałowy 12.06.2016:

Półfinały:

PSP 2 – PSP 24

PSP Kolonowskie – PSP Grodków

Mecz o 5 miejsce: PSP 1 – PSP 9

Mecz o 7. miejsce: PSP 14 – PSP Komprachcice

Mecz o 9. miejsce: PSP Tarnów Op. – PSP Kamienna

Mecz o 3. miejsce

Finał

 

 

Komentarze

komentarz