Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
Grodków Handball Festiwal

Zmagania podczas Festiwalu Piłki Ręcznej w Grodkowie

W miniony weekend odbyło się Wielkie święto Grodkowskiego Festiwalu w piłce ręcznej.  Na czterech obiektach sportowych rozgrywano spotkania w dziewięciu kategoriach wiekowych z udziałem 30 drużyn. Nasz klub miał okazję do wystawienia dwóch ekip w kategorii Dzieci – Chłopcy rocznik 2004 i młodsi, w której rywalizowały także Moto – Jelcz Oława oraz gospodarze z Grodkowa.

Finalnie zawody wygrał zespół z Grodkowa, który wszystkie spotkania zakończył zwycięstwem. Najwięcej emocji wzbudziła potyczka gospodarzy z aktualnym mistrzem Opolszczyzny – Orłem Opole, która była jednocześnie rewanżem za niedawny finał Ligi Wojewódzkiej. Tym razem lepsi okazali się grodkowianie, którzy pokonali po bardzo dobrym meczu naszą drużynę 8:6. Drugie miejsce zajęli chłopaki naszego klubu z rocznika 2004, którzy w pozostałych spotkaniach wygrali z przyjezdnymi z Oławy, a w bratobójczym pojedynku pokonali młodszych kolegów z Akademii  16:5.
Trzecie miejsce zajęła drużyna z województwa dolnośląskiego, która wyprzedziła Orzełków z rocznika 2005 – 2006 lepszym bilansem bramkowym, gdyż w ich bezpośrednim pojedynku padł remis.

Jak wspomina trener naszego klubu, Bogumił Baran, tym razem warunki były trudniejsze niż zwykle, gdyż graliśmy na świeżym powietrzu przy dość wysokich temperaturach, co dla naszego zespołu stanowi nowe doświadczenie i z pewnością dobre przetarcie przed Festiwalem Piłki Ręcznej we włoskim TERAMO, gdzie słońce i upał będą zdecydowanie większe.
U naszych chłopaków było widać chęć walki i gry zarówno najmłodszych, jak i starszych uczestników.
Warto wspomnieć, że na wszystkich zawodników pomiędzy meczami czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez organizatorów festiwalu oraz dużo dobrej zabawy.

Tabela końcowa w kat. Dzieci – Chłopcy:

Olimp Grodków   6

Orzeł I Opole   4

Moto – Jelcz Oława   1

Orzeł II Opole   1

Komentarze

komentarz