Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
orzel-opole-oboz-sportowy

Zimowy obóz sportowy – dzień III

Jesteśmy już na półmetku  zimowego obozu sportowego dla młodych adeptów piłki ręcznej Akademii Orzeł Opole.
Na zawodników czekała dziś wczesna pobudka, gdyż poranny trening rozpoczął się o godzinie 8:00 w Kompleksie rekreacyjno – sportowym GWARDIA.

Tak jak podczas ostatnich zajęć, uczestnicy zostali podzieleni na grupy ze względu na wiek oraz umiejętności. Podopieczni trenerów Bogumiła Barana oraz Macieja Nawrockiego pracowali nad rozegraniem oraz wykończeniem ataku pozycyjnego oraz  skuteczną  grą w obronie.  Poszczególne ćwiczenia przygotowane przez szkoleniowców uczyły zawodników, jak wypracować na boisku dogodną pozycję do rzutu poprzez zespołowość  oraz wymianę podań. Na koniec ponad dwugodzinnego treningu urządzona została gierka na całej szerokości boiska , co zawsze stanowi wielką frajdę dla uczestników.

Podczas popołudniowych atrakcji zawitaliśmy na kręgielnię. Obozowicze do dyspozycji mieli 4 tory, także podczas dwugodzinnej zabawy nikt z obecnych nie mógł narzekać na nudę. Niektórzy z naszych młodych zawodników kończyli grę z bardzo dobrym dorobkiem punktowym, co zresztą nie powinno dziwić, gdyż podczas treningów z piłki ręcznej bardzo dużą uwagę przywiązuję się do pracy nadgarstka, co podczas gry w kręgle jest niezwykle istotne.

Jutro dzień relaksu i rekreacji, nasi młodzi szczypiorniści będą mieli okazję do zabawy i naładowania akumulatorów podczas wizyty w Parku Wodnym.

Komentarze

komentarz