Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
Turniej piłki ręcznej dla dzieci

Wielkie emocje podczas Petrol Energy Cup

Turniej piłki ręcznej dla dzieciNiedziela na hali Gwardii upłynęła pod znakiem rozgrywek piłki ręcznej dla najmłodszych. W I edycji turnieju PETROL ENERGY CUP udział wzięły cztery drużyny, które składały się z zawodników z rocznika 2004 i młodszych. Prócz gospodarzy w turnieju wystartował zespół OSiR-u Komprachcice pod wodzą Macieja Nawrockiego oraz dwie drużyny z województwa śląskiego. UKS Pawonków wystawił drużynę chłopców i dziewcząt, gdzie ta druga okazała się rewelacją rozgrywek. Turniej toczył się się systemem „każdy z każdym”, a czas połowy ustalono na 10 minut.

W meczu otwarcia Orzeł Opole podejmował OSiR Komprachcice. Starcia tych dwóch drużyn zawsze obfitują w emocje i rywalizację do ostatnich minut. W ekipie rywali niezawodnie zagrał Tymoteusz Sobków, który zdobył 10 bramek, a przyjezdni zwyciężyli 17:14. Nasza drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony, a co ważne zagrała zespołowo i skutecznie.

W drugim turniejowym spotkaniu przyszło nam się zmierzyć z zespołem UKS Pawonków chłopców, który nasza drużyna zdominowała od pierwszych minut, a w całym spotkaniu gościom ze Śląska udało się zdobyć zaledwie jedną bramkę. Od początku do końca nasi młodzi zawodnicy nie zlekceważyli przeciwników, grając w pełni skoncentrowani. Ostateczny rezultat, jaki pojawił się na tablicy wyników to 20:1 dla Orła Opole.

W swoim trzecim starciu zagraliśmy z ekipą UKS Pawonków dziewcząt. Żeński zespół spisywał się bardzo dobrze i wzbudził wiele pozytywnych emocji wśród kibiców, trenerów i organizatorów. Dziewczyny fragmentami sprawiały naszym zawodnikom wiele problemów i grały jak równy z równym. W końcówce jednak zdecydowanie naszym przeciwniczkom zabrakło sił, a podopieczni Bogumiła Barana pewnie wygrali 18:9 czym przypieczętowali drugie miejsce na turnieju.

Triumfatorem rozgrywek Petrol Energy Cup został OSiR Komprachcice, wygrywając wszystkie spotkania i prezentując bardzo wysoki poziom sportowy. Stawkę na podium uzupełniły dziewczyny z UKS Pawonków, które zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, a na szczególne brawa zasłużyła zawodniczka z numerem 9 – Amelia Klizma, która otrzymała nagrodę dla najlepszego zawodnika całego turnieju, a trenerzy drużyn przeciwnych, zawodnicy, jak i kibice nie szczędzili pochwał dla młodej zawodniczki przed którą z pewnoscią świetlana przyszłość jeżeli chodzi o piłkę ręczną na najwyższym poziomie.

Zdobywcą największej liczby bramek został Marek Hryniewicz z zespołu gospodarzy, który rzucił 25 goli, natomiast statuetkę dla najlepszego bramkarza rozgrywek otrzymał Mateusz Lellek z OSiR Komprachcice.

Wyniki spotkań:

Orzeł Opole – OsiR Komprachcice   14:17 (7:10)

UKS Pawonków Chł. – UKS Pawonków Dz.   2:17 (1:10)

Orzeł Opole – UKS Pawonków Chł.   20:1 (11:1)

OSiR Komprachcice – UKS Pawonków Dz.   16:7 (11:5)

Orzeł Opole – UKS Pawonków Dz.   18:9 (7:4)

OSiR Komprachcice – UKS Pawonków Chł.   19:3 (12:0)

 

Klasyfikacja końcowa:

  1. OSiR Komprachcice  6
  2. Orzeł Opole  4
  3. UKS Pawonków Dz.  2
  4. UKS Pawonków Chł.   0

Komentarze

komentarz