Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
Mini Handball Liga 2017

Wielki Finał Mini Handball Liga 2017

W najbliższą niedzielę, 11 czerwca o godzinie 9:00 w Kompleksie Rekreacyjno – Sportowym GWARDIA, rozpocznie się finał tegorocznej edycji Mini Handball Liga – największych rozgrywek piłki ręcznej dla dzieci z województwa opolskiego z udziałem 10 zespołów szkolnych.

Poziom rywalizacji w obecnym sezonie jest niezwykle wyrównany, a ekipy, które po raz pierwszy biorą udział w zawodach są pod wrażeniem oprawy, organizacji oraz całej otoczki wokół eventu. Do tej pory zostały rozegrane trzy turnieje w ramach fazy grupowej, a punktem kulminacyjnym III edycji będzie niedzielny finał, podczas którego drużyny zagrają o konkretne miejsca, zgodnie z pozycjami, które zajęły  w poszczególnych grupach.

Turniej rozpocznie się meczami półfinałowymi w których spotkają się po dwa czołowe zespoły z grupy „A” oraz „B”. W pierwszym pojedynku zagają lider z Grodkowa oraz drugi zespół z grupy „B” – PSP 1. Natomiast po przeciwnej stronie boiska bój o finał stoczą zespoły z Zawadzkiego oraz PSP 24. Po tych spotkaniach poznamy ekipy, które na zakończenie niedzielnych zawodów zagrają w wielkim finale oraz drużyny, które powalczą o brązowe medale MHL 2017.

Zanim jednak dojdzie do meczów rozstrzygających o kolejności na podium, będziemy oglądali spotkania o pozostałe miejsca. W starciu o 9. lokatę czeka nas pojedynek dwóch tegorocznych debiutantów PSP 26 z PSP 15. Obie ekipy przystąpią do tej rywalizacji bez zwycięstwa na koncie, co sprawia, że ten mecz nabiera jeszcze większego smaczku, bo tylko jedno z nich zainkasuje premierową wygraną w zawodach. O 7. pozycję batalię stoczą PSP Tarnów Op. oraz szkoła z Komprachcic. Starcie obu ekip zapowiada się bardzo ciekawie, gdyż zespoły te prezentują zbliżony potencjał sportowy. W meczu o 5. miejsce spotkają się PSP 21 i PSP 14. Zarówno podopieczni trenera Czesława Sajko, jak i „czternastka” prezentowały się do tej pory bardzo solidnie, rozkręcając się z meczu na mecz, co sprawia, że ich starcie przyniesie nam spore emocje i ciekawe widowisko.

Na danie główne, około godziny 11:15, będziemy podziwiali najlepszych obecnego sezonu w walce o medale III edycji Mini Handball Ligi.

Po zakończeniu rozgrywek przeprowadzona zostanie ceremonia dekoracji uczestników, podczas której organizatorzy wybiorą najlepszą „siódemkę” zawodów oraz przyznają nominacje dla wyróżniających się graczy na letni obóz sportowy, który będzie dla wielu początkiem wspaniałej przygody z piłką ręczną i szansą na kontynuowanie swojej kariery w młodzieżowym klubie piłki ręcznej Orzeł Opole.
Warto wspomnieć, że tegorocznej edycji patronuje Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, który współfinansuje rozgrywki.

Po części sportowej organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników wraz z rodzinami oraz trenerami drużyn na wspólne grillowanie na tarasie za „Halą Gwardii”.

Turniej finałowy, 11 czerwca 2017:

Półfinały:

PSP Grodków – PSP 1 Opole

PSP Zawadzkie – PSP 24 Opole

Mecz o 9. miejsce:

PSP 26 Opole – PSP 15 Opole

Mecz o 7. Miejsce

PSP Tarnów Op. – Komprachcice

Mecz o 5. Miejsce

PSP 14 Opole – PSP 21 Opole

Mecz o 3. Miejsce

Finał

Komentarze

komentarz