Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej

Trzecie miejsce Orła Opole na turnieju o puchar prezydenta Opola

W sobotę 4 czerwca na hali OSiR-u w Komprachcicach odbyły się obchody 70 – lecia Piłki Ręcznej na Opolszczyźnie. Na początek dnia zaplanowano rozgrywki dzieci o puchar prezydenta Opola. Do zawodów przystąpiliśmy w mocno okrojonym składzie, a w protokole meczowym widniało zaledwie 9 nazwisk, co mocno ograniczało pole manewru trenerowi Bogumiłowi Baranowi.  Na otwarcie turnieju zagraliśmy z gospodarzami i jak się później okazało triumfatorami całego turnieju. Premierowy mecz przyniósł nam wiele emocji. Drużyna z Komprachcic zbudowała w pierwszej części spotkania solidną przewagę, ale po zejściu z boiska Fabiana Sosny, który doznał urazu, nasza drużyna zaczęła odrabiać straty. W końcówce meczu Sosna powrócił na boisko, a jego akcje znów napędzały grę gospodarzy, którzy ostatecznie wygrali spotkanie 16:13. W drugim naszym starciu przegraliśmy wyraźnie z ŚKPR Świdnica 12:22, a drużyna z województwa dolnośląskiego zajęła drugie miejsce na zakończenie zmagań w Komprachcicach. W trzecim spotkaniu, które decydowało o tym, kto stanie na najniższym stopniu podium, po zaciętym meczu pokonaliśmy drużynę Orlika Brzeg 17:14.

Najlepszym zawodnikiem w naszej drużynie został debiutant – Filip Rawecki, który zagrał bardzo dobre zawody. Gratulacje należą się jednak wszystkim młodym graczom naszego zespołu, gdyż pomimo braków kadrowych, zagrali na bardzo wysokim poziomie, z świetnej strony pokazali się debiutanci – Janek Sakson i wspomniany Filip Rawecki, a naszym „Orzełkom” sił i determinacji nie zabrakło do samego końca, co pokazuje zwycięstwo w ostatnim meczu z Orlikiem Brzeg.

Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się gracz OSiRu Komprachcice – Tymek Sobków, natomiast najlepszym strzelcem turnieju został z liczbą 25 bramek Fabian Sosna.

Orzeł Opole: Marcel Ciasto, Adam Janikowski, Rafał Kaczmarek, Marcin Kraczkowski, Filip Rawecki, Jan Sakson, Szymon Chmielewski, Przemek Walczak, Kuba Rabenda

Wyniki:

OSiR Komprachcice – Orzeł Opole   16:13

ŚKPR Świdnica – Orlik Brzeg   18:12

OSiR Komprachcice – Orlik Brzeg   20:13

Orzeł Opole – ŚKPR Świdnica   12:22

Orzeł Opole – Orlik Brzeg   17:14

OSiR Komprachcice – ŚKPR Świdnica   17:16

Klasyfikacja końcowa:

1. OSiR Komprachcice 6 pkt
2. ŚKPR Świdnica 4 pkt
3. Orzeł Opole 2 pkt
4. Orlik Brzeg 0 pkt

Komentarze

komentarz