Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
Mini Handball Liga 2017

Rusza letni obóz sportowy dla najlepszych zawodników III edycji MHL!

Niemal dwa miesiące temu dobiegły końca największe rozgrywki piłki ręcznej dla dzieci w naszym regionie – MINI HANDBALL LIGA. Podczas czterech zaplanowanych turniejów rywalizowało 10 drużyn szkolnych z Opola, Grodkowa, Tarnowa Opolskiego, Komprachcic oraz Zawadzkiego, a na parkiecie obserwowaliśmy ponad 120 uczniów, którzy aktywnie spędzali niedzielne poranki na dobrej zabawie, spotkaniach z rówieśnikami,  przy okazji szlifując elementy hanballowego rzemiosła.

Po finałowych zmaganiach organizatorzy wspólnie z trenerami młodzieżowego klubu sportowego Orzeł Opole wytypowali grupę 26 zawodników, którzy swoimi umiejętnościami, zaangażowaniem oraz potencjałem sportowym wyróżnili się na tle ponad setki uczestników. W nagrodę otrzymali zaproszenia na  letni obóz sportowy do Akademii Orzeł Opole, który całkowicie zostanie sfinansowany przez Klub.

W harmonogramie zaplanowano zajęcia sportowe z elementami piłki ręcznej na pełnowymiarowym boisku Hali Gwardii pod okiem doświadczonej kadry szkoleniowej – trenerów Bogumiła Barana i Macieja Nawrockiego.  Uczestnicy będą pracowali nad podstawowymi elementami piłki ręcznej, koordynacją ruchową oraz bliżej poznają zasady szczypiorniaka. Poza aspektami sportowymi, na młodych zawodników czekają codzienne atrakcyjne wyjścia zorganizowane. Pierwszego dnia odbędzie się zabawa na opolskim Rollkowisku, gdzie będzie okazja do nauki jazdy na rolkach oraz aktywnej zabawy, dla tych, którzy tę konkurencję mają już opanowaną. W kolejnych dniach obozowicze wybiorą się na seans do kina Helios, odbędą rejs statkiem po Odrze, podczas którego zobaczą dotąd nieznane zakątki przyrodnicze wzdłuż rzeki. Będzie także tak bardzo lubiana przez dzieci rywalizacja na kręgielni oraz wyjazd na basen.

Po zakończeniu letnich półkolonii i przepracowaniu 5- dniowego okresu przygotowawczego, wszyscy uczestnicy mają okazję  na dalsze szkolenie i treningi w młodzieżowej szkółce piłki ręcznej Orzeł Opole, gdzie młodzi adepci piłki ręcznej mogą kontynuować przygodę ze szczypiorniakiem pod okiem wykwalifikowanej kadry.

Letni obóz  sportowy odbędzie się w formie półkolonii w terminie 21.08 – 25.08.2017 w Kompleksie rekreacyjno – sportowym Gwardia. Zbiórka zakwalifikowanych zawodników odbywa się o godzinie 9:15 na Hali Gwardii.
Organizatorzy zapewniają opiekę kadry pedagogicznej w trakcie trwania obozu, ubezpieczenie uczestników, opiekę medyczną, dwudaniowy ciepły posiłek oraz ciekawe atrakcje pozasportowe.
Do dyspozycji zawodników będzie pełnowymiarowa hala sportowa, zewnętrzne boisko tartanowe, oraz zewnętrzne boisko trawiaste.

 

Komentarze

komentarz