Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
Letni oboz sportowy 2017

I dzień letniego obozu sportowego dla uczestników MHL 2017

Przedostatni tydzień wakacji rozpoczęliśmy letnim obozem sportowym dla wyróżnionej grupy uczestników tegorocznej edycji Mini Handball Liga, którzy swoimi umiejętnościami i zaangażowaniem wyróżnili się na tle ponad setki uczestników.

W poniedziałkowy poranek, w Kompleksie Rekreacyjno Sportowym GWARDIA stawiła się liczna grupa 26 – u zawodników, którzy będą uczestniczyć w letnich półkoloniach. Zajęcia rozpoczęły się od przypomnienia regulaminu obozu, ogólnych reguł fair – play oraz zasad przestrzegania higieny osobistej. Następnie trenerzy przeprowadzili 1,5 godzinny blok treningowy, podczas którego zawodnicy doskonalili podania, chwyty oraz rzuty na bramkę. Ćwiczenia na hali sportowej zakończyły się gierką w mini handball podczas której cztery drużyny rywalizowały na dwóch połówkach hali Gwardii.

„Już pierwszy trening pokazał, że mamy do czynienia z młodymi adeptami piłki ręcznej, którzy nie znaleźli się tutaj przypadkiem. Z taką grupą pracuje się bardzo przyjemnie, gdyż chłopaki od początku wykazują ogromny potencjał, który w nich drzemie. Naszą rolą jest go wydobyć i ukierunkować na właściwe tory..” – podkreślają trenerzy.

Po części sportowej na naszych młodych podopiecznych czekał ciepły dwudaniowy posiłek w pobliskiej Tawernie GWARDIA, gdzie przy okazji uczestnicy obozu mogli chwilę odpocząć i poznać restaurację w której będą się posilać przez kolejne dni.
W ramach dzisiejszych atrakcji wybraliśmy się na opolskie Rollkowisko, gdzie zabawa była przednia, a wielu zawodników pokazało, że nie tylko w piłkę ręczną grać potrafią, ale i jazda na rolkach nie jest im obca.

Letni obóz  sportowy odbywa się w formie półkolonii w terminie 21.08 – 25.08.2017 w Kompleksie rekreacyjno – sportowym Gwardia.
Organizatorzy zapewniają opiekę kadry pedagogicznej w trakcie trwania obozu, ubezpieczenie uczestników, opiekę medyczną, dwudaniowy ciepły posiłek oraz ciekawe atrakcje pozasportowe.
Do dyspozycji zawodników jest pełnowymiarowa hala sportowa, zewnętrzne boisko tartanowe, oraz zewnętrzne boisko trawiaste.

Komentarze

komentarz