Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
Orzel Opole

Porażka na koniec pierwszej rundy w Opolskiej Lidze Młodzika

W ostatniej kolejce pierwszej rundy rozgrywek Ligi Młodzika przegraliśmy wysoko z zespołem ASPR Zawadzkie, który zajmuje aktualnie drugą pozycję w województwie opolskim. Rywal przewyższał naszą młodzież przede wszystkim warunkami fizycznymi, co stanowiło dla nas trudności w ataku pozycyjnym. Nasi chłopcy mieli problem z przebiciem się przez rosłych rywali, a bramkarz gości dołożył do tego swoją dobrą dyspozycję w bramce. Po naszej stronie również świetnie spisywali się bramkarze, i to ich dobra postawa sprawiła, że straciliśmy tylko 29 bramek.

Nasza młodzież wciąż nabiera ogrania w lidze, mierząc się ze starszymi rocznikami, i choć zwykle nasz zespól musi uznać wyższość rywali, to zapewne za rok przyniesie to wymierne korzyści.

Po zimowym okresie przygotowawczym mamy nadzieję na lepszą druga rundę i dołożenie jeszcze kilku punktów do ligowej tabeli tego sezonu.
To właśnie Ci zawodnicy, którzy w swoim debiutanckim sezonie w Opolskiej Lidze Dzieci przegrali wszystkie mecze, rok później zdobyli mistrzostwo województwa Opolskiego – teraz również nie mają łatwo w meczach ze starszymi kolegami.

ORZEŁ-ASPR

Komentarze

komentarz